Sedam golova Radnika u mreži Vinogradara

Ivana Strahija • ponedjeljak, 15.10.2012.

Prave golijade vidjeli su gledatelji u Sesvetama i u Žrnovnici, dok je u Kostreni domaći Pomorac uspio propustiti realizirati čak dva kaznena udarca.

Pomorac je u svojoj Kostreni poražen od Dugopolja, upisavši svoj peti poraz sezone. Je li to povratak na loše stare staze koje je prekinula pobjeda kod HAŠK-a, pokazat će iduće kolo. Gosti su u Kostreni poveli u 33. minuti, nakon što domaći nisu iskoristili kazneni udarac, pogotkom Krešimira Klarice, a prije no što se otišlo na odmor na 0:2 je digao Denis Kuzmanić. U drugom su dijelu domaćini tek uspjeli smanjiti rezultat pogotkom Gabrijela Bobana u 81. minuti, nakon još jednog neiskorištenog penala u 74., a za išta više bilo je prekasno.

I u Splitu na Poljudu slavio je gostujući klub, Solin, koji je Primorcu 1929 uspio zabiti tri gola. Vodeća momčad tablice nije štedjela Stobrečane i povela je već u šestoj minuti preko 19-godišnjeg Slavka Bralića. U 33. minuti odgovorio je domaći Marin Jurina, 18-godišnjak, no odmah na početku nastavka goste iz Solina u vodstvo vraća Alen Guć. Konačnih 1:3 postavio je Luka Kapetanović, u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ni u Imotskom domaćini nisu imali sreće, s 1:2 izgubili su od Lučkog. Heroj gostiju bio je mladi Filip Vukić, koji je postigao oba gola za Lučko, u 25. i 61. minuti, dok su domaćini u 49. izjednačili preko Zvonimira Perković-Šantara

U Sesvetama pak su slavili domaći, i to vrlo uvjerljivo. Rezultat utakmice Radnika i Vinogradara bio je naime 7:1, a teško da je itko očekivao takav potop gostiju. Tek nakon što je Vinogradarov Kristijan Kahlina primio šesti pogodak u svoju mrežu su se probudili i gostujući strijelci, a mrežu Luke Karatovića načeo je Matija Štefančić, no to je bilo u 82. minuti i bez ikakvog daljnjeg utjecaja na izuzetno uvjerljivu pobjedu domaćih. Pogotke su u dresu Radnika upisali: Petar Franjić (jedan iz igre, jedan s bijele točke), Mario Babić, Marko Jordan (2 pogotka), Josip Barišić i Domagoj Habek.

Čak devet pogodaka vidjeli su gledatelji u Žrnovnici, u kojoj je domaći Mosor s 5:4 uspio svladati gostujući Rudeš. Napeta utakmica dvaju klubova sredine tablice obilježena je s nekoliko promjena vodstva, a prvi su u 10. minuti poveli gosti, pogotkom Karla Belaka. Sedam minuta kasnije izjednačava Željko Sablić, a na njega se nadovezuje Domagoj Boljat, pa se s 2:1 odlazi na odmor.

Odmah po povratku na travnjak gostima je dosuđen kazneni udarac, kojeg realizira Anto Gudelj, a Marko Lozo, zamjena na poluvremenu, pogađa za 2:3 u 49. minuti. No, i trener Mario Ćutuk je na poluvremenu napravio izmjenu, a Juraj Grizelj dokazao je vrijednost u 59. minuti, pogodivši za 3:3. Gosti se međutim ne predaju, već preko Marija Ćubela dižu na 3:4 u 78. minuti. Domaćima preostaje tek ubaciti u višu brzinu kako ne bi izgubili, a u 82. minuti opet je precizan Boljat. Pobjednika je odlučio penal, minutu pred kraj, kojeg je realizirao upravo Grizelj.