Gorica 1:2 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Jazvić u sučevoj nadoknadi Dragovoljcima osigurao pobjedu u Velikoj Gorici

Iz Velike Gorice: Damir Žbulj • subota, 13.10.2012.

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca u šokantnoj su završnici stigli su do izuzetno važne i vrijedne pobjede nad Goricom u devetom kolu Druge HNL. Gosti iz Sigeta, pogotkom Zlatara, vodili su do 86. minute, kada je na 1:1 poravnao Bajto. No, iako su Velikogoričani imali i veliku prigodu za slavlje, u sučevoj nadoknadi bodove je Dragovoljcima osigurao Jazvić, za pobjedu koja je ekipu Krešimira Sunare gurnula pri sam vrh drugoligaškog poretka. Gorici je ovo treći uzastopni poraz i pred Upravom, trenerom i igračima su teški dani...

Iako su pobjedom nad Interom i plasmanom u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa pokazali kako mogu odigrati odličnu utakmicu, nogometaši Gorice u prvenstvenim utakmicama su bez bodova već treću uzastopnu utakmicu. Novi poraz nanio im je Hrvatski dragovoljac, ali više od samog rezultata Goričane mogu brinuti kronične pogreške u obrani i neefikasnost pred suparničkim vratima, koji su ih i ovaj put odveli do poraza.

Dragovoljci s druge strane odlično plove ovosezonskim drugoligaškim društvom. Slavlje u Velikoj Gorici četvrto im je u posljednjih pet utakmica i da nije bilo kiksa u Sinju kod Junaka, sada bi se nalazili na vrhu poretka.

Trener gostiju Sunara ponovno je, nakon ozljede, mogao računati na odličnog vratara i kapetana Čovića, a u početnom sastavu našli su se još i Špehar, Kluk, Gregov, Doležal, Jajčinović, Mršić, Bulat, Crepulja, Marošević i Zlatar.

Damir Milinović, osim Koprića na golu, od prve minute u vatru je poslao Sabljaka, Jančetića, Težaka, Mikulića, Ugrinu, Pluma, Čunčića, Milanovića, Crnova i Abramovića.

"Pitanje vremena kada ćemo na sam vrh"

Na kraju smo profitirali, ali zadovoljna može biti i publika koja je gledala izuzetno zanimljivu i šokantnu utakmicu u završnici. Gorica je izjednačila pet minuta prije kraja, ali mi smo se uspjeli vratiti. U posljednjih pet susreta imamo četiri pobjede, iz utakmice u utakmicu pokazujemo i karakter, ali i kvalitetu i bit ćemo sigurno još opasniji do kraja sezone," naglasio je zadovoljni trener pobjednika Krešimir Sunara, ali i dodao: "Pohvalio bih cijelo ekipu, čitav kolektiv, svi su se iskazali, od strijelaca pa do obrane i vratara. U idućem kolu idemo kod trenutno vodećeg Solina, ali mi imamo svoj cilj, svoj program i sigurno ćemo se dobro pripremiti i za tu utakmicu."

"Pri vrhu smo stalno, ali pitanje je dana i vremena kada ćemo zasjesti i na sam vrh ljestvice," zaključio je za kraj Sunara i uputio poruku svim suparnicima kako protiv Dragovoljaca niti jedna ekipa neće lagano do bodova.

U početnih pola sata utakmice, osim nekoliko pokušaja iz prekida, nije bilo konkretnijih i opasnijih situacija pred vratima bilo jedne bilo druge ekipe, no, posljednjih 15-ak minuta podignulo je prosjek prvog poluvremena.

Prvo su zaprijetili Dragovoljci, a u izglednoj poziciji Ivan Mršić je na samo nekoliko metara od gola Gorice glavom reagirao u maniri najbolje stopera i umjesto u mrežu loptu poslao daleko od Koprića.

Zanimljivija završnica kulminirala je dvije minute prije predaha, kada je odličnu akciju Gorice i prodor Abramovića na povratnoj lopti dočekao Crnov, ali umjesto sigurne realizacije, komplicirao je u završnici i upropastio gotovo savršenu priliku za vodstvo domaćina.

U drugom dijelu živnuli su i Dragovoljci, a nakon velike prilike u 50. minuti, ubrzo je stigao i pogodak. Nakon odlične akcija Jajčinovića, uz malo sreće i odbijanac od obrane Gorice, lopta stiže do Zlatara, koji je iz prve loptu smjestio pored Koprića, za veliko slavlje Hrvatskog dragovoljaca i vodstvo 0:1.

Reagirao je domaći trener, u igru je za posljednjih pola sata ušao Bajto, a što se utakmica bližila kraju sve je opasniji bio domaćin. Goričani su mogli do izjednačenja u 75. minuti, ali neodlučnost i nekoncentracija igrača u kaznenom prostoru koštala ih je poravnanja. Dragovoljci su gotovo sami poslali loptu u svoju mrežu, samo nekoliko minuta kasnije, nakon kornera, a nastavili su Goričani s pritiskom, koji ih je i doveo do zgoditka.

Akciju po lijevoj strani pratio je Bajto, odlično se snašao u 16-tercu Hrvatskog dragovoljca i smjestio loptu iza leđa Čovića, samo četiri minute prije kraja dvoboja.

"Moramo sjesti, porazgovarati, vidjeti što dalje..."

"Ponovno gubimo utakmice u kojima smo mogli do boljeg rezultata. Stigli smo do izjednačenja, mogli smo i do pobjede i onda ovako izgubimo utakmicu. Ne koristimo svoje šanse, a primamo golove iz nekih glupih situacija, početničkih grešaka, Mi možemo puno bolje i ja i dalje vjerujem u ovu ekipu. No, moramo prespavati, sutra ćemo biti pametniji i u razgovoru s Upravom i igračima vidjet ćemo što i kako dalje," poručio je trener Gorice Damir Milinović, kojeg sigurno očekuju teški dani u velikogoričkom drugoligašu.

No, tada prava drama na travnjaku Gradskog stadiona u Velikoj Gorici.

Domaćin je mogao i do potpunog preokreta te vjerojatne pobjede, da Čović nije maestralno reagirao i spasio svoju mrežu samo dvoje minute prije kraja, a otvorena igra i jurnjava Goričana za pobjedom koštala ih je nevjerojatnog poraza.

U jednom protunapadu Crnih, ponovno pogreška obrane Gorice, praktički su poklonili loptu Jazviću, koji je ušao u završnici dvoboja, a njegov udarac malo iskosa s desne strane bio je precizan, za doslovno veliko i neobuzdano slavlje igrača Hrvatskog dragovoljca.

Mogli su Crni u posljednjim minutama izgubiti već dobivenu utakmicu, no, na kraju se ipak u Siget vraćaju sa sva tri boda.

U idućem kolu očekuje ih veliki derbi jer gostuju u Solinu, dok i Goricu očekuje neugodno gostovanje, kod novog drugoligaša Zeline, koji se odlično snalazi u ovom društvu.