Junak 3:1(0:0) HAŠK
HAŠK

Junak svladao HAŠK i pobjegao s dna ljestvice

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • ponedjeljak, 15.10.2012.

Do druge prvenstvene pobjede Junak je stigao nakon odlične igre te cijelog niza velikih prigoda, od kojih je uspio tri relizirati, dok s druge strane HAŠK, izuzev gola, nije napravio ništa čime bi zaslužio barem bod u Sinju. S ovom pobjedom Sinjani su "napustili" začelje ljestvice te sada s kudikamo više optimizma gledaju prema nastavku prvenstva.

Junak - HAŠK 3:1 (0:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 400

Suci: Malekinušić (Popovača); Crnčić (Vrbovec), Valešić (Kutina)

Strijelci: 1-0 Poljak 60', 1-1 Tolić 65', 2-1 Kozina 78', 3-1 Petričić 90+1'

Junak: Runje, Matas (od 77. Kolić), Medvid, Ljubas, Poljak, Samardžić, Matijašević (od 56. Balić), Mastelić, Petričić, Mandac, Vitić (od 46. Kozina).
Trener: Dean Računica

HAŠK: Županac, Nimac, Cetina, Marjanović, Tolić (od 74. Krajček), Škorić, Zenuni, Čavala (od 68. Woo Lee), Bosec, Krznar (od 85. Vodanović), Grubeta.
Trener: Ratko Ninković

Sasvim zasluženo Junak je došao do silno važne pobjede nad HAŠK-om kojom su uspjeli pobjeći sa začelja ljestvice. Gosti iz Zagreba, izuzev gola, praktički nisu niti uputili ozbiljniji udarac prema sinjskim vratima, dok je s druge strane pod pravom paljbom bio njihov vratar kojemu mogu zahvaliti što se kući ne vraćaju s dosta više pogodaka u mreži.

Nakon vrlo siromašnih 15-ak minuta u kojima nije viđen niti jedan pokušaj prema golu, Junak je krenuo konkretnije prema vratima HAŠK-a. Matas je u nekoliko navrata probio bok, ali spremni su bili visoki braniči gostiju te tako Plave ostavili bez ozbiljnijeg pokušaja.

No, već u 18. minuti prekrasan udarac Petričića, iz voleja s nekih 25 metara, fijuknuo je tik poviše prečke, a odličnu priliku Sinjani su imali i pet minuta potom kada su krasno na desnoj strani kombinirali Vitić i Matas, ali udarac potonjeg završio je iznad okvira gola.

Izjave trenera:

Dean Računica, trener Junaka: "Ovom pobjedom smo preskočili Imotski i Primorac pa se odmah lakše diše. Mislim da smo zaslužili pobjedu, svaka čast igračima koji su igrali dobro, stvarali šanse, što se na kraju vratilo pobjedom. U prvom dijelu smo imali nekoliko velikih prilika, ali njihov vratar je bio odličan i praktički ih je spasio od većeg poraza. Gol smo primili kada smo se najmanje nadali, odlično je pogodio njihov kapetan, što je i nas u narednih nekoliko minuta malo sputalo. Odreagirali su danas odlično i igrači s klupe, a iako su svi odradili pravu utakmicu, ja bih izdvojio Petričića koji je po meni bio naš mozak."

Ratko Ninković, trener HAŠK-a: "Bila je ovo dosta borbena utakmica u kojoj su na kraju presudile naše početničke greške iz čega smo primili dva gola. Za razliku od nekih ranijih utakmica bili smo dosta opasni, ali eto nismo realizirali te svoje prigode i stoga smo poraženi."

Nova prigoda za domaće viđena je u 36. minuti susreta, Matas je podvalio loptu za Mastelića koji se krasnom varkom oslobodio svog čuvara, ali stigao je uklizati vratar gostiju i tako spriječiti siguran pogodak.

Nova velika prilika Junaku se ukazala u 42., dugo su Plavi pleli mrežu oko gola gostiju, a na udarac se odlučio Mastelić čiji odličan pokušaj s 18 metara ispod grede vadi Županac.

Junak je i u nastavku susreta nastavio s pritiskom, a prvi je gostujućeg vratara zaposlio Samardžić iz skraćenog kornera pucajući pod gredu. Nedugo zatim nova velika prilika za Plave, nakon poduže kombinacije do lopte je došao Kozine koji iz blizine loše puca, a lopta odlazi preko vrata.

Gostujći vratar bio je pod nevjerojatnom kanonadom u tim minutama, a njegovu novu veliku obranu gledatelji su vidjeli u 58., nakon što je Balić, netom po ulasku u igru, snažno odapeo s preko 30 metara točno pod gredu.

Ipak, silan pritisak i brojni udarci kad tad su morali uroditi plodom, a upravo to se dogodilo u 60. minuti. Gosti su napravili prekršaj na 30 metara, loptu je namjestio Poljak i preciznim prizemnim udarcem donio Junaku vodstvo.

Nisu se Sinjani uspjeli propisno ni proveseliti, a gosti iz Zagreba su stigli do izjednačenja u 65. minuti nakon svog prvog iole ozbiljnijeg udarca prema vratima Junaka. Akcija gostiju po desnoj strani rezultirala je centaršutem u kazneni prostor, Runje se odlučio boksati loptu, a ona je potom došla do Tolića koji s 20-ak metara uz pomoć prečke pogađa za 1:1.

Junak se tada nakratko primirio, a potom ponovno poentirao. Igrala se 78. minuta kada se požrtvovni Balić izborio za jednu loptu na lijevoj strani, zatim uputio oštar centaršut na peterac gdje je najviši bio Kozina čiji prvi udarac završava na prečki, ali iz drugog pokušaja lopta završava iza leđa Županca.

Gosti su tada krenuli ofenzivnije prema golu domaćih, za što su bili kažnjeni u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Kozina prošao po lijevoj strani i uposlio Petričića koji iz blizine stavlja "točku na i" ovog susreta (3:1).

S nova tri boda Junak je skočio dva mjesta na ljestvici te sada drži 14. poziciju, a naredno kolo odvodi ih put Dugopolja gdje su proteklih sezona domaćima radili dosta problema, a jednom su odnijeli i puni plijen.