Partizan ispustio CSKA u produžetku, Radošević najefikasniji u teškom porazu od Barcelone

Ante Zovko • četvrtak, 18.10.2012.

Dok prve dvije utakmice skupine D Eurolige nisu ponudile gotovo nimalo drame, nje nje nedostajalo u Pioniru gdje je moskovski CSKA jedva iščupao pobjedu protiv Partizana koji je imao napad za pobjedu. Barcelona je lagano prošla kroz Vilnius, kao i Bešiktaš kroz Bamberg.

Leon Radošević bio je najbolji strijelac Lietuvos Rytasa s 11 poena u porazu od Barcelone 49:67 u utakmici u kojoj je domaći šut potpuno zakazao, a Katalonci ga završili s rezervnom postavom.

Litavci su vrlo brzo ostali bez baruta, no ni Barcelona se nije uspjela odvojiti, pa je prvih deset minuta zaključila vodstvom 13:8. Nakon što je povećala prednost na devet poena sredinom druge četvrtine, budi se Rytas i vraća na 25:27 na poluvremenu.

Gosti ubacuju u brzinu više u trećoj četvrtini i s 20:11 odlaze na 47:36. Lietuvos više nije bio prijetnja jer mu je šut bio potpuno zakazao, a Barcelona s drugom postavom završava susret. Navarro je zabio 13 poena za pobjednike, a Ingles 11. Ante Tomić za 22 minute je upisao pet poena, šest skokova i asistenciju.

Curtis Jerrels postigao je 27 poena za 33 minute za Bešiktaš u pobjedi 86:71 kod Brose Basketsa, kojem je to drugi poraz. Tursku je momčad, u kojoj je Damir Markota postigao 11 poena uz šest skokova), odlično išao put (54 posto za dva, 55 za tri), pa je sve riješeno davno prije posljednje sirene.

Dok se Brose držao u prvoj četvrtini i ušao u drugu sa zaostatkom 19:24, Bešiktašu se tada otvorilo pa se razlika do poluvremena popela na 16 razlike (47:31). U istom stilu se nastavilo i u trećem periodu, kad je najveća prednost bila 67:42.

Gavel je za domaće postigao 21 poen, Nachbar 11, a Gipson deset.

Partizanu je malo nedostajalo da ostvari pobjedu sezone. CSKA Moskva bio je zreo za poraz, ali i mirniji u završnici gdje je domaćin izgubio nekoliko lopti i to platio porazom 70:73.

Ludnica u Pioniru počela je šesti i pol minuta prije kraja kad je Westermann pogodio tricu za prvo vodstvo Partizana (55:53) od posljednje minute prve četvrtine.

Nakon nekoliko minuta bez poena i uz Vujoševićevu rotaciju, Bertans ubacuje tricu za novo vodstvo (60:57). Krstić s dva slobodna bacanja vraća Moskovljane u vodstvo, a uzvraća Bodganović na isti način. Zbog prekršaja Teodosića 25 sekundi prije kraja Partizan je imao napad za pobjedu, ali promašili su i Bogdanović i Westermann nakon skoka.

U produžetku Beograđani su imali prednost 67:63, ali Weems drži CSKA u igri. Partizan odlazi na 69:65, ali opet prodaje lopte i Teodosić se donekle iskupio polaganjem i poenom i dodatnog bacanja za 69:70. Partizan griješi u napadu, a Weems koristi priliku i s linije slobodnih bacanja donosi pobjedu Moskovljanima. Westermann je pokušao poravnati tricom, ali bez uspjeha.

Weems je bio briljantan s 30 poena i tek ukupno četiri promašaja iz 22 pokušaja. Teodosić je imao 12 poena i četiri ukradene lopte (CSKA ukupno 11, Partizan 12). 16 poena postigao je Bogdanović, Westermann 15, a Bertans 11.

• Obrisan korisnik19.10.2012. u 15:33
    Ako te bole izgubljene lopte pogledaj koji je prosjek izgubljenih lopti Teodosića.
  • Obrisan korisnik19.10.2012. u 15:27
    @mala truba....pa ja nisam profesionalni igrač košarke da bih si mogao iskreirati šut protiv igrača CSKA;)) brkaš kruške i jabuke. s druge strane wetermana dižeš u nebesa, u najmanju ruku kao da je novi navarro i rubio u jednom igraču:)da je tako dobar, onda barem ne bi imao 7 izgubljenih lopti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.10.2012. u 15:16
    A onaj Weems je igrao kao svemirac.
  • Obrisan korisnik19.10.2012. u 15:15
    Ko je gledao utakmicu vidio je da je Westerman bio potpuno ravnopravan Teodosiću a i ne samo to . Statistike su super ali treba pogledati utakmicu.
  • Obrisan korisnik19.10.2012. u 13:06