Premiership, 8. kolo, 21.10.2012, 17:00 h
Queens Park Rangers 1:1 Everton
Everton

Everton izborio bod u Londonu poslije nepravednog isključenja

Ante Zovko • nedjelja, 21.10.2012.

Uoči gradskog derbija, Everton je odigrao 1:1 protiv Queens Park Rangersa koji ostaju i dalje bez ijedne pobjede. Iako su gosti posljednjih pola sata igrali s igračem manje, obje su momčadi mogle do pobjede, a neriješen ishod je najrealniji.

Nikica Jelavić, koji je igrao do 83. minute, imao je nekoliko prigoda da donese gostima iz Liverpoola tri boda, ali nije bio dovoljno precizan u dvije-tri odlične prilike.

Raspoložen nije bio ni glavni sudac koji nije vidio simuliranje domaćeg braniča i zbog toga dodijelio drugi žuti karton Stevenu Pienaaru, a ranije je oštetio Everton za jedanaesterac na Jelaviću.

Everton je već u trećoj minuti platio obrambenu aljkavost pustivši Hoiletta da se sam probije s vlastite polovice te zapuca po golu. Na njegovu sreću, lopta se odbija o Bainesa i vara Howarda koji je ostao na krivoj nozi.

Obrana Rangersa nakon pola sata prilično otvorene igre pokazuje jedan od razloga zašto je momčad na dnu Premier lige. Distin nepokriven dočekuje slobodni udarac Pienaara, a pomaže mu i stativa od koje se lopta odbila o leđa Julija Cesara kojem je pripisan autogol iako je posve nehotično igrao loptom.

U sljedećem napadu Everton je oštećen za jedanaesterac kad je Mbia izbacio Jelavića iz igre, a prema prikazanom, gosti iz Liverpoola u svlačionicu su mogli nezadovoljniji zbog više prilika.

Da sudac nije u zavidnoj formi, bilo je jasno u 59. minuti kad je Bosingwa "zaplivao", a Pienaar zbog toga dobio drugi žuti karton.

Hrvatski je napadač opet u velikoj prilici u 68. kad je Cesar obranio Jagielkin udarac glavom, da bi ovaj prebacio okvir. Na kišom natopljenom Loftus Roadu obje su se momčadi mogle dokopati bodova, pa je Howard dvaput uskoro morao triput sjajno intervenirati u deset minuta.

• Obrisan korisnik21.10.2012. u 22:40
    everton je ove sezone najoštećenija momčad. 2 čista gola poništena protiv newcastla, 2 penala protiv wigana i danas čišćenje jelavića i to je sve diretko utjecalo na rezultat !! iako su sad na solidnom 4.mjestu mogli su ''puhat za vratom'' chelsea-u jer su pokazali više od oba manchestera
  • majmunoslav21.10.2012. u 20:15
    Heh, fino se pljačka Everton ove sezone...