Premiership, 8. kolo, 21.10.2012, 14:30 h
Sunderland 1:1 Newcastle
Newcastle

Newcastle sat vremena s desetoricom vodio, Ba autogolom donio bod Sunderlandu

Ante Zovko • nedjelja, 21.10.2012.

Autogol Dembe Baa u završnici susreta donio je bod Sunderlandu u Tyne-Wear derbiju protiv Newcastlea koji je od 22. minute s desetoricom sjajno branio vodstvo.

Newcastle ipak može biti zadovoljniji ovim bodom s obzirom da domaći praktički nisu uputili nijedan opasniji udarac u okvir gola. Na kraju je, poslije pogotka Cabayea i isključenja Tiotea, Sunderland pomazila sreća kad je izjednačenje nehotice donio gostujući napadač.

Trenutak odluke dogodio se u trećoj minuti kad je Ameobi dobio loptu s desnog krila, uputio udarac, Mignolet odbio u srce šesnaesterca, a Cabaye je natrčao i lagano pospremio loptu u gol.

Newcastle je uspostavio inicijativu pas-igrom, ne dopuštavši domaćima da se razmašu i uđu u priliku za izjednačenje. To je postalo još teže kad je Tiote zaradio izravni crveni karton u 22. minuti.

Poslije borbe za loptu na sredini terena s Colbackom, više je neoprezno nego s namjerom kramponima nagazio na Fletcherovu potkoljenicu. Gosti su prosvjedovali, ali morali su uskoro nastaviti s desetoricom.

I išlo im je sasvim dobro. Pardew je uskoro napravio zamjenu kako bi uspostavio nekakvu ravnotežu na sredini terena, a Sunderland je zadržan daleko od gostujućeg gola. Čak je Ba imao sjajnu priliku za 0:2.

Domaći su se nogometaši poput valova odbijali o čvrste obrambene stijene Newcastlea koji je odigrao sjajnu obrambenu partiju, a pogotovo je pravovremenim intervencijama imponirao Coloccini.

Ni on ipak nije uspio spriječiti izjednačenje koje je donio - njegov suigrač. O'Shea je glavom dočekao slobodni udarac Larssona, a lopta se na putu prema golu odbija od Baa, a njegovu vrataru Krulu ne ostavlja ni mrvicu šanse jer je već išao u drugom smjeru.

• Obrisan korisnik21.10.2012. u 18:37
    Već mi opako na živce idu ovi engleski suci sa ovak debilnim djeljenjem kartona. Nije ovo prvi put. Još poneki žuti mogu progutat, al ovak svako malo sje*** tekmu je stvarno previše. Znam da trebaju čuvat igrače, al englesku ligu gledam baš zato jer je žestoka i jer se pušta takva igra. Ne želim... [više na forumu]
  • hanson21.10.2012. u 18:14
    smiješan crveni karton. Možda za žuti. Inače je tiote vrlo prljav igrač i skoro svaku utakmicu dobije žuti i mnogo puta je to trebao biti i crveni ali ovo je definitivno samo zakašnjeli start. Steta nadao sam se napokon prvoj gostujućoj pobjedi
    hanson
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 17:52
    Da, spada u u frazu "neki bi to sudili neki ne", neznam dvojbena situacija pogotovo kad Newcastle ima dominaciju u igri.
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 16:56
    Meni osobno ni C od crvenog kartona, to je usmjerilo utakmicu nažalost u krivom smjeru..