Josip Tolić • subota, 20.10.2012.

Odigrano je šest popodnevnih utakmica osmog kola Premier lige. U najuzbudljivijem ogledu Manchester City je uspio okrenuti vodstvo West Bromwicha i doći do pobjede 1:2 pogocima Edina Džeke unatoč igraču manje od 23. minute. Liverpool je prvi put ove sezone slavio na svom terenu svladavši Reading 1:0, dok je Wayne Rooney zabio tri pogotka u pobjedi nad Stokeom 4:2, od čega je jedan bio u vlastitu mrežu...

Od svih utakmica osmog kola s početkom u 16 sati samo se na Hawthornsu pitanje pobjednika rješilo u sudačkoj nadoknadi. West Bromwich Albion imao je idealnu situaciju; igrača više poluvrijeme i pol te vodstvo 20-ak minuta prije kraja, no na kraju su domaći igrači teren napustili pognutih glava.

Počelo je idealno za WBA, točno na sredini prvog poluvremena prodor Longa oštrim startom u izglednoj situaciji za pogodak zaustavio je Milner i zaradio izravan crveni karton. Dalo je to krila domaćinima koji su shvatili kako bi protiv branitelja naslova mogli nešto izvući. Nakon što je Yaya Touré uspio promašiti prazan gol početkom nastavka, otvorilo im se u 67. minuti.

Upravo je Long bio strijelac; prevario je Kompanyja i zakucao u mrežu "otpadak" nakon udarca Odemwingieja. Trener gostiju Roberto Mancini još je jednom posegao za svojom "zlatnom zamjenom" Edinom Džekom i stavio ga u igru 11 minuta prije kraja, a bosanskohercegovački reprezentativac uzvratio mu je tek što je ušao u igru. Fosterovu grešku nakon slobodnog udarca Téveza iskoristio je za poravnanje rezultata, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Agüero daje priliku Džeki da postane junak asistencijom za pobjedonosni pogodak Cityja i veliko olakšanje na klupi.

Liverpool je tek iz petog navrata uspio osjetiti slast pobjede na svom terenu. Iako su u okvir gola momčadi Readinga uputili 23 udarca, samo je jedan odsjeo u mreži. Zabio ga je mladi Raheem Sterling na dodavanje Luisa Suáreza u 30. minuti; bio mu je to prvi premijerligaški gol u karijeri i pravo je čudo kako su gosti Anfield napustili samo s jednim pogotkom u mreži. Ili možda nije, gledajući dosadašnji tijek sezone za crvene.

Jednostavno nije bilo ni drugom članu "velike četvorke" Manchester Unitedu protiv Stoke Cityja. Fergusonova družina našla se u zaostatku nakon ranog autogola Waynea Rooneyja, no engleski reprezentativac iskupio se za grešku već u 27. minuti preusmjerivši u mrežu ubacivanje Robina van Persieja. Asistent se minutu prije kraja poluvremena upisao u strijelce šesti put ove sezone i najavio bolju igru Vragova u nastavku.

Nju je obilježio Rooney koji je upravo u subotnjem ogledu proslavio deset godina boravka u Premiershipu. Na samom početku drugog dijela asistirao je Welbecku za treći, Stoke je potom smanjio u 58. minuti preko Kightlyja, a Rooney potvrdio neobičan hat-trick samo sedam minuta poslije udarcem iz blizine.

Fulham s Mladenom Petrićem od prve minute u sastavu teško je slomio otpor Aston Ville na domaćem terenu. Povremeni hrvatski reprezentativac napustio je travnjak Craven Cottagea u 64. minuti, a nadmoć u prilikama bijeli su iskoristili šest minuta prije kraja kada je pogodio Chris Baird poslije udarca iz kuta.

Najuvjerljiviju pobjedu dana ostvario je West Ham svladavši novaka Southampton 4:1. Mreže su u prvom poluvremenu mirovale, a potom su u samo tri minute nastavka domaćini imali prednost 2:0 golovima Noblea i Nolana. U 64. minuti gostima je nadu vratio Lallana pogotkom za smanjenje zaostatka, ali Noble iz jedanaesterca i Maiga presudili su da Čekićari zadrže visoku sedmu poziciju s 14 bodova.

Gledatelji na stadionu Liberty dosađivali su se viđe od sat vremena ogleda Swanseaja i Wigana kada nije bilo pogodaka, a potom ih je u pet minuta palo čak tri. Labudovi su izveli blitzkrieg u tri minute; prvo je Pablo Hernández poentirao nakon kombinacije Routledgea i De Guzmana, a domaće vodstvo udvostručio je njegov sunarodnjak Michu nakon kornera. Boyce je ubrzo uspio smanjiti zaostatak za Wigan, ali promjene rezultata više nije bilo.

• Obrisan korisnik21.10.2012. u 10:22
    Džeko je za Teveza izmislio nogomet, čovjek je Manciniju spasio minimlano 10-15 bodova prošle sezone.
  • Obrisan korisnik20.10.2012. u 20:32
    dovoljno je samo pogledati koliko je placen kerol a koliko nas jelavic i uporediti njihovu statistiku,tu se jasno vidi koliko su precijenjeni njihovi igraci
  • Obrisan korisnik20.10.2012. u 20:07
    Balotelli nije Džeki do koljena što se tiče nogometa... To je taj ceh koji plaćaju "naši" igrači jer nisi Englez, Talijan, Francuz i slično... Da je Džeko Englez bio bi najveća faca u engleskoj reprezentaciji koja bi sa Bosnom danas igrala 50-50...
  • Obrisan korisnik20.10.2012. u 19:47
    Dzeko ce teško počet dok je Balotelli u ekipi.
  • Obrisan korisnik20.10.2012. u 18:34