Partizan tricama potopio Budućnost u Morači

Ante Zovko • nedjelja, 21.10.2012.

Sjajnom šuterskom i skakačkom večeri Partizan je u Podgorici naplatio frustracije zbog poraza od moskovskog CSKA-a u Euroligi.

Srbijanski prvak pobijedio je Budućnost 81:62 u petom kolu ABA lige nakon što mu se u Morači otvorio šut za tricu (8/14), a i nadskočio je domaćina (36-20).

Utakmica je počela pola sata kasnije nego što je trebala zbog navijačkih nemira, a otvorio ju je Duško Vujošević tehničkom već u 50. sekundi, čime je dodatno podgrijao atmosferu nakon što se vratio sa suspenzije od tri susreta u regionalnoj ligi.

Kao da je sve to odgovaralo njegovoj momčadi koja je poslije vodstva 9:8 napravila seriju 8:2 i u prvoj četvrtini povela 22:9. U drugom periodu Bertans ubacuje tricu, a Westermann polaganje te dodatno bacanje za 28:14. Aleksa Popović dao je 11 poena do poluvremena za domaćine.

Partizan pojačava ritam, a i šut ga je i dalje služio. Bertans ubacuje novu tricu, a Milosavljević postavlja 47:31 u trećoj četvrtini. Novom tricom, Milosavljevićevom, prednost je iznosila 52:34.

Kontrolirajući potpuno utakmicu, gostujući igrači dali su sebi oduška i izveli par atraktivnih akcija. Prednost nije patila. Dapače, porasla je na 68:45 u posljednjoj četvrtini. Vitkovac je sredinom četvrtine ubacio tek drugu tricu Budućnosti.

Popović je postigao 16 poena za domaće (šest skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte), a po 13 Lee (sedam skokova) i Vitkovac. Lučić je postigao 18 za Partizan, Westermann 13 uz šest skokova i pet asistencija, a Musli deset (osam skokova, dvije asistencije).