Vrijedna Realova pobjeda u Istanbulu, više nema stopostotnih

Ivor Krapac • četvrtak, 25.10.2012.

Prva utakmica trećeg kola skupine A košarkaške Eurolige donijela je poraz jedine momčadi koja je neokrznuta prošla prve dvije utakmice. Fenerbahče Ülker pretrpio je prvi poraz, a dogodio se pred njihovim navijačima, uz rani rezultatski odmak madridskog Reala i zadržavanje prednosti u nastavku susreta...

Poslije starta s 2-0, Fenerbahče Ülker nije uspio zadržati stopostotni učinak u ogledu s Realom u trećem kolu skupine A. Madriđani su u Istanbulu slavili s 83:75, obavivši vrlo važan dio posla već u prvih pet minuta.

Predvođeni Mirzom Begićem, koji je bio sjajan na početku ovog dvoboja, košarkaši Reala su sredinom prve četvrtine otišli do 14:6, tjerajući domaće na hvatanje rezultatskog minusa, koje je trajalo kroz cijelu utakmicu. Momčad Simonea Pianigianija je nekoliko puta bila blizu, osobito početkom posljednje četvrtine, kada su smanjili na samo dva poena zaostatka (66:64), ali poslije svake manje ili veće domaće serije, Real je redovito uzvraćao svojim poenima i priveo utakmicu kraju bez previše uzbuđenja u završnim minutama.

Na putu do pobjede u Istanbulu, najraspoloženiji gostujući igrač bio je Rudy Fernandez, s 21 poenom i pet asistencija. Jaycee Carroll ubilježio je 15 poena, a Mirza Begić 14 poena i šest skokova. Begić je najveći dio imao već poslije prvih 10 minuta, s 10 poena i četiri skoka u prvoj dionici.

U domaćem sastavu najviše su zabili Omer Onan s 14 i David Andersen s 13 poena. Bo McCalebb i Emir Preldžić dodali su po 12 poena, Preldžić i šest asistencija.

Bojan Bogdanović je za 16 minuta na parketu ubilježio pet poena i dvije asistencije za Fener, uz dvije izgubljene lopte, dok je Dontaye Draper u pobjedničkoj momčadi krenuo u početnoj petorci i svojih 15 minuta iskoristio za dva poena, četiri asistencije, tri osvojene lopte i dva skoka.