Novi težak poraz Cedevite, Efes potvrdio odličnu formu

Edvard Burić • petak, 26.10.2012.

Niti u trećem pokušaju košarkaši Cedevite nisu uspjeli barem ozbiljnije zaprijetiti svom euroligaškom protivniku. Na gostovanje u Istanbul otišli su s nadom u što ravnopravniju utakmicu, dobar otpor i moguće iznenađenje, međutim, ništa od toga nije se dogodilo...

Košarkaši Cedevite doživjeli su novo razočaranje u Euroligi. Gostovali su u Istanbulu kod Anadolu Efesa i nisu uspjeli ostvariti iznenađenje već su još jednom bili vrlo daleko od pobjede. Domaćin je potpuno kontrolirao utakmicu, odvojio se već u prvih deset minuta i u nastavku susreta samo podizao prednost. Završilo je visokom pobjedom Efesa 85:66.

Od samog početka Anadolu Efes je pokazao Cedeviti tko je gazda. Zagrepčani su imali statističkih 2:0 preko Greena, a sve ostalo otišlo je na stranu vrlo kvalitetnog domaćina.

Cedevita je svojim koševima samo prekidala serije Efesa, a razlika je rasla. Momčad Bože Maljkovića nakon deset minuta igre već je zaostajala devet poena (23:14). Bez potrebne koncentracije, ali i kvalitete, Cedevita nije bila ni malo ravnopravan protivnik Efesu.

Turci su pokazali kako ove sezone s pravom gledaju visoko i s druge strane jasno pokazali Vitaminima koliko još puno posla imaju u stvaranju ozbiljne euroligaške ekipe. Na poluvrijeme se otišlo s 44:28 za turskog predstavnika u Euroligi.

Kod Cedevite u prvih 20 minuta nitko nije postigao više od šest poena, dok je domaćine u tom periodu predvodio Jordan Farmar s 12 koševa.

U nastavku potpuno ista priča s razlikom što je Efes malo "maknuo nogu s papučice gasa". Cedevita u napadu bezidejna i bez koncentracije, a u obrani propusna i nekoordinirana. Razlika je još narasla i nakon 30 minuta se zaustavila na 19 (66:47). Toliko je Cedevita i ubacila u trećoj četvrtinu izgubivši je s tri poena (22:19).

U posljednoj četvrtini u dva navrata bilo je i +25 za Efes (74:49, 76:51), a završilo je 85:66. Maljković je priliku dao svim igračima u zapisniku i to je možda jedina dobra stvar koju će Cedevita izvući s vrlo teškog gostovanja u Istanbulu. Iskustvo koje će u budućnosti sigurno naplatiti.

U strijelce su se u redovima Zagrepčana upisali svi osim Babića (igrao nešto manje od pet i pol minuta) i kapetana Baždarića (igrao malo više od devet minuta).

Kod Cedevite su dvoznamenkasti bili Marques Green i Bracey Wright (po 14 koševa) s tim da je Green ubilježio pet asistencija, a Wright pet skokova. U domaćem sastavu nije bilo ozlijeđenog Stanka Baraća, a najbolji su bili Saša Vujačić s 18 poena, Jamon Lucas sa 16 poena i šest skokova te Jordan Farmar s 14 poena, devet asistencija i šest skokova.