Žalgiris očitao lekciju europskom prvaku, uz 16 poena Marka Popovića

Edvard Burić • četvrtak, 25.10.2012.

Žalgiris je pobjedom nad Olympiacosom ostao neporažen i nakon trećeg kola Eurolige. I to ne bilo kakvom pobjedom. Gosti iz Kaunasa slavili su u Pireju protiv europskog prvaka s vrlo visokih 79:61.

Žalgiris nastavlja svoj pobjednički put u Euroligi. Momčad Juana Plaze iz kola u kolo pokazuje visoku kvalitetu i s pravom na svom kontu ima tri pobjede bez poraza.

Nakon što su u prvom kolu uvjerljivo svladali Cedevitu, u drugom bodove odnijeli s vrućeg gostovanja u Vitoriji, na red je došlo gostovanje kod europskog prvaka. U Olympiacosu su znali da će imati težak posao, ali da će na svom parketu izgubiti 18 razlike, e to sigurno nisu očekivali.

Posebno nakon prvog poluvremena koje su dobili 39:33. Nevjerojatno zvuči podatak da su gosti iz Kaunasa drugo poluvrijeme dobili 46:22 i potpuno deklasirali aktualnog europskog prvaka.

Raznovrsne i razigrane goste predvodio je hrvatski reprezentativac Marko Popović sa 16 koševa. Kod domaćeg sastava najviše je ubacio Kyle Hines - 15 poena, a upisao je i osam skokova (4+4).

Olympiacos nakon tri odigrana kola ima samo jednu pobjedu, a u idućem kolu dočekuje Cedevitu. Žalgiris će nakon dvije uzastopne gostujuće pobjede na svom parketu pokušati nastaviti pobjednički niz i doći do četvrte pobjede. Protivnik je Emporio Armani.

• Obrisan korisnik26.10.2012. u 13:44
    žalgiris je opasan ove sezone...prepuni su prije svega iskusnih (pop, braća silovatelja, kaukenas, jankunas) ali i općenito dobrih igrača. igraju jako dobru obranu, a ako ih krene u napadu gotovo nema te ekipe koja ih može zaustaviti.
  • Obrisan korisnik26.10.2012. u 08:35
    Brutalna obrana Žalgirisa, osobito na Spanulisu. Bravo za Popa.
  • Obrisan korisnik26.10.2012. u 01:07