Armani nakon slavlja u Zagrebu pao protiv Caje Laboral na svom parketu

Edvard Burić • četvrtak, 25.10.2012.

Emporio Armani u treće kolo Eurolige ušao je s maksimalna četiri boda. Na svom parketu dočekali su Caju Laboral i nadali se nastavku pozitivnog niza. Ipak, pobjedu nisu dočekali. U zanimljivoj utakmici bodove nose gosti, slavljem 95:85.

Armani je nakon pobjede nad Cedevitom u prošlom kolu, u Milanu ugostio Caju Laboral. Gostujuću pobjedu iz Zagreba nisu uspjeli nadograditi domaćim slavljem nad španjolskim predstavnikom. Baski su upisali prvu pobjedu (95:85).

Prva četvrtina kretala se u intervalu od po pet poena prednosti za svaku ekipu. Domaći su imali najviše 7:2, a gosti 15:10. Prvih deset minuta završava s minimalnih 19:18 za Armani.

Prvi dio druge četvrtine domaći igraju bolje i četiri i pol minute do kraja prvog poluvremena imaju velikih +11 (35:24). Ipak, malo po malo i do velikog odmora Armanijeva prednost se potpuno istopila. Tricom Milka Bjelice Baski imaju prednost 43:42, a na poluvrijeme se odlazi s 44:43 za domaće.

Po ustaljenom pravilu Armani bolje kreće, a Caja Laboral bolje zatvara četvrtinu. Talijani imaju 52:46 i 55:50, ali nakon gostujućih 64:61, mogu biti sretni što u posljednju četvrtinu ulaze s prednošću 66:65.

Posljednje vodstvo na utakmici Armani je imao kod rezultata 71:70. Gosti rade 11:0 seriju i rješavaju dvoboj. Domaćin više nije imao snage za povratak u utakmicu, a završilo je 95:85 za goste.

Kod gostiju najviše je ubacio Nemanja Bjelica, 20 poena, kojima je pridodao i devet skokova. Pratio ga je Fernando San Emeterio s 18 koševa, šest asistencija i pet skokova. Domaćinu nije pomogao ni raspoloženi Ioannis Bourousis. Grk je ubacio 22 koša, a upisao je i 11 skokova (7+4). Malik Hairston je dodao 19 koševa.