Raspoloženi Marko Popović predvodio Žalgiris do pete pobjede

Edvard Burić • petak, 09.11.2012.

Seriji Žalgirisa kao da nema kraja. Pet utakmica i isto toliko pobjeda. Ovoga puta snagu litavskog velikana na svojoj je koži osjetio Anadolu Efes. I to u Istanbulu.

Žalgiris je u petom kolu Eurolige upisao petu pobjedu i istovremeno Efesu nanio drugi poraz. Od početka utakmice gosti iz Kaunasa kontrolirali su igru i na kraju sasvim zasluženo slavili.

U prvoj četvrtini jedino vodstvo domaćina zabilježeno je na samom početku, tricom Gulera za 5:4. Već nakon deset minuta prednost je bila na Žalgirisovoj strani (23:25).

U drugoj četvrtini Efes je najviše imao 29:25, a uz puno manje koševa na poluvrijeme se odlazi sa 37:37. Uslijedila je treća četvrtina koja često zna biti vrlo važna, nerijetko i presudna.

Žalgiris je nakon 30 minuta došao do +9 i mirno utakmicu priveo kraju. Efes je nadu malo podgrijao nakon koša Lukasa (55-60) i Erdena (59-65), ali to je bilo sve. Gosti su se othrvali i pobijedili 77:64.

Litavce je predvodio vrlo dobri Marko Popović s 21 košem (sedam trica iz deset pokušaja) i tri skoka. Pratio ga je Tremmell Darden sa 16 poena i četiri skoka. 15 koševa je upisao Darius Lavrinovič uz šest skokova. Kod Efesa najviše Semih Erden, 20 koševa i šest skokova.