Europski prvak nastavlja pobjeđivati

Edvard Burić • četvrtak, 08.11.2012.

Olympiacos je u Milanu napravio odličan posao pobjedom nad domaćim Emporio Armanijem. U petom kolu Eurolige Grci su do treće pobjede stigli rezultatom 84:71.

Aktualni europski prvak nakon teško izborene pobjede nad Cedevitom u prošlom kolu, slavljem je nastavio svoj ovosezonski euroligaški put. Bodove nosi iz Milana.

Od početka utakmice Grci su dobro stajali na parketu i već nakon deset minuta igre imali sedam poena prednost (24:17). Domaći sastav se ne predaje i u jednom trenutku čak i vodi (28:27). Ipak, kratkog je daha bila ta prednost. Već u idućem napadu Vassilis Spanoulis vraća prednost na stranu gostiju iz Pireja. Poluvrijeme završava 41:36 za Grke.

U trećoj četvrtini gosti u dva navrata vode i s 12 poena (38-50, 43-55), ali u posljednjih deset minuta ulaze s +9 (59:50). Vrlo dobrom obranom Olympiacosa i sa samo 14 primljenih koševa znatno je otupljena oštrica talijanskog euroligaša prije ulaska u završnicu dvoboja.

U posljednjoj četvrtini Armani nije ozbiljnije priprijetio i bodovi sasvim zasluženo idu u Pirej. Završilo je 84:71. Olympiacos su do pobjede predvodili Spanoulis s 23 koša i devet asistencija i Kostas Papanikolaou sa 17 koševa. Kod Armanija najviše Keith Langford (17 koševa, šest skokova) i Ioannis Bourousis (16 koševa, devet skokova).