Primera División, 11. kolo, 09.11.2012, 21:30 h
Real Betis 1:2 Granada
Granada

Granada slavila kod Betisa i prekinula seriju od tri utakmice bez pobjede

Ante Dubravac • petak, 09.11.2012.

Susretom između Betisa i Granade otvoreno je 11. kolo španjolskog nogometnog prvenstva. Iako su domaćini prije susreta bili favoriti do vrijedna tri boda došla je Granada koja je slavila rezultatom 2:1.

U neuobičajenom terminu za Primeru nogometaši Betisa na svom su stadionu dočekali Granadu. Uoči gostovanja kod Betisa Granada je imala tri poraza u nizu dok su domaćini već četiri kola bez poraza od čega su iz tri susreta izašli kao pobjednici.

Iz prve opasnije situacije na susretu gosti su došli do vodstva. U osmoj minuti za 1:0 je bio precizan Gabriel Torje. Unatoč nešto većem posjedu lopte i nekoliko prilika domaćini u prvih 45 minuta nisu uspjeli doći do pogotka pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Granade.

Ipak bolja igra Betisa je morala uroditi plodom, a to se dogodilo u 62. minuti kada stvari na početak u rezultatskom smislu vraća Ruben Castro. I kada su svi očekivali dodatni pritisak domaćina uslijedio je novi šok na stadionu Benito Villamarin.

Igrala se 74. minuta kada je pobjedu gostima osigurao Mikel Rico koji je zabio za 2:1 čime je Granada došla do iznenađujuće pobjede te prekida svoje loše serije.

U idućem kolu Granada dočekuje Atletico Madrid dok će Betis nove bodove pokušati osvojiti na gostovanju kod Seville.