Primera División, 11. kolo, 11.11.2012, 12:00 h
Valladolid
Valladolid 1:1 Valencia
Valencia

Damir Žbulj • nedjelja, 11.11.2012.

Na otvaranju nedjeljnog rasporeda 11. kola Primere Valencia je u podnevnom terminu gostovala kod Valladolida te je bila na putu sigurne pobjede sve do 64. minute utakmice. Tada strijelac vodećeg pogotka za Šišmiše Aly Cissokho radi prekršaj za kazneni udarac, dobiva crveni karton i u potpunosti okreće odnos snaga na travnjaku u korist domaćina. Valencia je ove sezone na gostovanjima tako od mogućih 18 osvojila tek drugi bod...

Valencia ove sezone 'vozi na dva kolosjeka', a zbog dobrih nastupa u Ligi prvaka ipak trpi rezultat u Primeri. Pobjeda nad madridskim Atleticom u prošlom kolu potvrdila je njihovu odličnu domaću formu, dok su gostovanjem kod Valladolida samo dokazali kako ove sezone imaju velikih problema na strani.

U šestom nastupu van Mestalle još uvijek nemaju pobjedu, a ovo im je, uz četiri poraza, tek drugi neodlučeni rezultat.

A tako je sve izgledalo dobro za njih do 64. minute kada su imali vodstvo te su kontrolirali igru kod ovosezonskog novaka u ligi.

Đukić dočekao 'svoju' Valenciju

Dvoboj s Valencijom bio je izuzetno emotivan za domaćeg trenera Miroslava Đukića, legende Šišmiša, koji je s njima kao igrač dogurao do dva finala Lige prvaka, ali i koji je na Mestallu donio naslov španjolskog prvaka 2002. godine, nakon više od 30 godina čekanja.

Trener gostiju Mauricio Pellegrino malo je izmijenio sastav u odnosu na pobjedničku ekipu iz Lige prvaka i susreta protiv BATE-a. Izostali su strijelci Soldado i Jonas, ali i vratar Guaita, braniči Costa i Pereira i Costa te veznjak Tino Costa.

U otvaranju dvoboja većina pokušaja bilo s jedne, bilo s druge strane svela se na dalekometne pokušaja, a najozbiljnija prilika za pogodak bila je ona Valencije, kada je Gago iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Međutim, u nastavku te akcije gosti su ipak stigli do pogotka. Ubacio je Guardado iz prekida s desne strane, a na dva metra od domaćeg gola sam je Aly Cissokho, koji glavom nema teški zadatak svladati vratara Hernandeza.

Iako su gosti kontrolirali dvoboj, znao je domaćin priprijetiti iz koje kontre, a a najbliže su pogotku do odmora bili nakon pola sata igre kada je Bueno s više od 20 metara svladao Diega Alvesa, ali je ipak pogodio samo lijevu vratnicu njegova gola.

Pellegrino je početkom nastavka ipak uveo Soldada, izvadio Nelsona Valdeza, a ništa nije upućivalo kako će gosti ispustiti prednost. U jednoj situaciji tražili su i kazneni udarac nakon što je Manucho igrao rukom, a Soldado je i zatresao mrežu Valladolida, no, pogodak je poništen zbog zaleđa.

Tada se dogodio ključni trenutka dvoboja, barem što se tiče gostiju. Omar je pobjegao obrani Valencije, Cissokho ga je nespretno zakačio u kaznenom prostoru, za što ga je sudac Carballo nagradio crvenim kartonom, ali i penalom za domaće.

Sigurno ga je u 65. minuti realizirao Victor Perez, koji je koristi ponuđeni poklon i postavlja rezultat na 1:1.

U potpunosti se tada okrenuo odnos snaga na terenu. Valladolid je tada sramežljivo krenuo po pobjedu, gosti su pokušali ulaskom Jonasa i Tina Coste ipak vratiti izgubljene bodove, no, ostalo je na kraju bez pobjednika.

Obje ekipe tako su i dalje ostale u sredini poretka, a Valencia će nove bodove u idućem kolu tražiti protiv Espanyol na svom terenu, gdje pružaju puno bolje partije i gdje su i dalje bez poraza, uz četiri pobjede i jedan remi. Valladolid svoju povratničku sezonu nastavlja u idućem kolu kod Getafea.