Josip Piršljin • nedjelja, 11.11.2012.

U posljednjoj utakmici 11. kola španjolske Primere Real je na natopljenom travnjaku stadiona u Valenciji uspio pobijediti Levante. Domaći su bili blizu osvajanja boda, no Mourinho je pogodio sa zamjenom Moratom koji je minutu nakon ulaska zabio za konačnih 1:2. Luka Modrić ovog puta nije ulazio u igru. U madridskom obračunu Atletica i Getafea rutinski su s 2:0 pobijedili Rojiblancosi.

Real je zadržao zaostatak od osam bodova za vodećom Barcelonom. Kraljevski klub je gostovao kod Levantea gdje je uvijek teško uzimao bodove, a dobar otpor klub iz Valencije je pružio i u ovoj utakmici. Na kraju je morao priznati Realu da je bio bolji i na taj je način ostao na šestoj poziciji na ljestvici.

Real je u nedostatku napadača morao igrati s Cristianom Ronaldom u špici, dok su Jose Callejon, Mesut Özil i Angel di Maria igrali iza njega. Mjesta za Luku Modrića nije bilo, na pozicijama defenzivnih veznjaka igrali su Mickael Essien i Xabi Alonso.

21 minuta trebala je Kraljevskom klubu da postigne prvi pogodak. Slobodan udarac izveo je Alonso koji je ubacio u šesnaesterac gdje je domaći branič pokušao izbiti loptu glavom, no ona je došla do Ronalda koji je bio neumoljiv i pronašao je put do mreže za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo više pogodaka premda je bilo nekoliko prilika na obje strane. Levante se čvrsto postavio i pružao je dobar otpor favoriziranom Realu. U nastavku susreta isplatila se upornost momčadi Juana Ignacija. Ronaldo se na početku utakmice ozlijedio nakon nesmotrenog poteza Davida Navarra i morao je ostati u svlačionici na poluvremenu.

Obafemi Martins je u 62. minuti poslao loptu u šesnaesterac Reala gdje se nije najbolje snašao Pepe kojem je pobjegao Angel, uspio doći do lopte i poslati je iza Casillasa za poravnanje rezultata na 1:1.

U 72. minuti Realu je dosuđen kazneni udarac nakon što je Navarro srušio u kaznenom prostoru Callejona. Izvođač je bio Alonso, no ovog puta nije bio precizan. Njegov je udarac obranio Gustavo Munua i zadržao nade domaćih da će ostati neporaženi.

Sve do 84. minute Levante je držao remi, no tada su Los Blancosi uspjeli postići novi pogodak kojim su uzeli sva tri boda u ovoj utakmici. Mourinho je minutu prije pogodio s ubacivanjem Alvara Morate koji je iz praktički prvog dodira s loptom zabio. Alonso je još jednom ubacio iz slobodnjaka u sredinu kaznenog prostora gdje je Morata glavom zabio za 1:2. To se pokazalo dovoljnim Realu za novo slavlje.

Uspješan je bio i drugi klub iz Madrida. Atletico je slavio na svom Vicente Calderonu protiv gradskog suparnika Getafea i tako ostao tri boda udaljen od vodeće Barcelone, a pet bodova ima više od Reala.

Iako je igrao svih 90 minuta, Radamel Falcao se ovog puta nije upisao u strijelce, no zato su ga pokrili Adrian i Arda Turan. Atletico je poveo u 24. minuti poslije vrlo lijepe akcije. Gabi je uposlio Adriana koji glavom puca prema Moyi koji brani, no iz drugog pokušaja domaći igrač zabija.

Pred kraj prvog poluvremena, u 43. minuti, Atletico je povisio svoju prednost. Turan se izborio za loptu, krenuo prema golu Getafea i pritom elegantno zaobišao gostujućeg vratara, te plasirao loptu u mrežu za 2:0.

U nastavku više nije bilo novih pogodaka premda je bilo još dobrih prilika na obje strane. Diego Simeone se sa svojom močadi vratio na pobjedničke staze nakon što je ovog tjedna iznenađujuće izgubio od portugalske Academice u Europskoj ligi.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 19:52
    @antimadrista po imenu ti se može zaključiti da za tebe nije praćenje sporta jer ti si jednostavno da ne kažem, samo sereš po Realu i to u svakom članku, pratim te već duže vrijeme, i svaki članak nađeš nešto za prokomentirat, daj molim te ako ti se sere produži do ćenife, a ne ovdje ispoljavat... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.11.2012. u 18:35
    Modić tako loše odigrao protiv BVb-a da ga ovaj nije ni uvodio u igru
  • Vugi712.11.2012. u 14:20
    And the Oscar goes to.... Sergio Busquets!!
    Vugi7
  • Obrisan korisnik12.11.2012. u 14:01
    evo su navijači Reala i o glumi počeli pričati. Imate u ekipi čovjeka koji je izmislio to, koji na YouTubeu ima kompliaciju od pola sata glume (nije teško zaključiti o kome govorim). Imate jednog Di Mariju, Pepea, Coentraa, Marcela u ekipi i onda se nađete pričati o glumi.
  • Obrisan korisnik12.11.2012. u 10:50
    Ja neznam tko je tebe učio o nogometnom žargonu ali reć da je netko nekog naguzio 1:2 je stvarno smiješno. NAGUZIT znači ovo:http://www.youtube.com/watch?v=5Yp97KKqjcga pogotovo ovohttp://www.youtube.com/watch?v=mz9h0mogT04To je guženje i gaženje u jednoj rečenici. Kada to Real napravi Barci u... [više na forumu]