Rayo Vallecano velikim preokretom do bodova protiv Celte, Osasuna uvjerljiva kod Espanyola

Maj Gašparac • subota, 10.11.2012.

Nogometaši Celte nastavili su s lošim rezultatima na gostovanjima ove sezone. U 11. kolu poraženi su na gostovanju od Rayo Vallecana rezultatom 3:2. U utakmici koja je odigrana u kasnijem terminu posljednja momčad na ljestvici, Osasuna, pobijedila je pretposljednji Espanyol.

Nogometaši Rayo Vallecana svladali su na svojem stadionu Celtu iz Viga rezultatom 3:2. Gosti su nakon prvog poluvremena, zahvaljujući pogocima Iaga Aspasa, imali vodstvo od dva razlike, ali Rayo je preokrenuo rezultat u nastavku i osvojio tri vrijedna boda. Momčad Celte nastavila je svoj negativan niz na gostovanjima ove sezone na kojima je poražena svih šest puta.

Gostujući nogometaši izvrsno su odigrali prvi dio utakmice, a do vodstva su stigli nakon 12 minuta igre. Alex Lopez je proigrao Aspasa, koji je mirno svladao vratara gostiju Cobena i doveo svoju momčad u vodstvo.

Nakon što su primili pogodak, domaćini su pokušali brzo uzvratiti. Prijetili su Tito i Chori Dominguez, ali njihovi pokušaji nisu bili uspješni.

Igrala se 34. minuta kada je nogometaše Rayo Vallecana ponovno uspio šokirati Aspas. 25-godišnji Španjolac tada je udvostručio prednost svoje ekipe, a asistirao mu je Michael Krohn-Dehli.

Šest minuta kasnije dogodio se trenutak koji je usmjerio utakmicu. Branič Celte Gustavo Cabral zaradio je drugi žuti karton pa je njegova momčad cijelo drugo poluvrijeme morala odigrati s igračem manje.

Svoju brojčanu prednost nogometaši Rayo Vallecana počeli su koristiti u 59. minuti, kada je Leo Baptistao smanjio na 1:2, a Tito je desetak minuta kasnije poravnao rezultat.

Rayo Vallecano je pobjedu izborio u 82. minuti. Branič Celte Andres Tunez srušio je u kaznenom prostoru Andriju Delibašića, sudac je pokazao na bijelu točku, a najstrožu kaznu realizirao Piti i donio svojoj ekipi tri boda.

Rayo Vallecano u sljedećm kolu očekuje dvoboj s Real Sociedadom, a Celtu s Mallorcom.

U kasnijem terminu igrao se derbi začelja španjolskog prvenstva u kojemu je posljednja momčad na ljestvici, Osasuna, svladala na gostovanju pretposljednji Espanyol 3:0 i tako ostvarila svoju drugu pobjedu ove sezone.

Nogometaši Osasune poveli su u 22. minuti kada je poentirao Cejudo. S minimalnom prednošću gostiju završeno je prvo poluvrijeme, a mreža Espanyola ponovno se zatresla nakon malo više od sat vremena igre. Za 2:0 pogodio je Sola, dok je konačnih 3:0 postavio Manuel 13 minuta prije kraja.

U sljedećem kolu Osasuna dočekuje Malagu, a Espanyol putuje na gostovanje kod Valencije.