Maj Gašparac • subota, 10.11.2012.

Nogometaši Zaragoze upisali su uvjerljivu pobjedu nad Deportivom i tako povećali samopouzdanje uoči gostovanja na Camp Nou koje ih očekuje u sljedećem kolu. U posljednjoj utakmici koja se igrala u subotu nogometaši Real Sociedada osvojili su vrijedne bodove na gostovanju u Malagi.

U utakmici s čak osam pogodaka nogometaši Zaragoze svladali su pred svojim navijačima Deportivo iz La Corune. Konačan rezultat utakmice bio je 5:3, a zahvaljujući osvojenim bodovima Zaragoza je napredovala na osmo mjesto prvenstvene ljestvice. Deportivo je ostao na 18. mjestu.

Susret su odlično otvorili nogometaši Deportiva koji su već nakon 20 minuta imali prednost od dva pogotka. Prvo je u 12. minuti Bruno Gama pogodio na asistenciju Pizija, a nedugo kasnije vodstvo gostiju je udvostručio Riki.

No, samo pet minuta kasnije Zaragoza je uspjela smanjiti svoj zaostatak. Branič Deportiva Tiago Pinto igrao je rukom u šesnaestercu, a sudac pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac sigurno je realizirao Apono.

Nedugo nakon početka drugog poluvremena Deportivo je ostao s deset igrača na terenu. Nakon što je sudac procijenio da je Pizzi simulirao, u 49. minuti mu je pokazao drugi žuti karton.

Nogometaši Zaragoze zatim su počeli koristiti svoju brojčanu nadmoć. Prvo je u 66. minuti rezultat poravnao Paco Montanes, a malo kasnije je Zaragoza povela zgoditkom Alvara Gonzaleza.

Zaragoza je ovom pobjedom povećala samopouzdanje uoči gostovanja kod Barcelone u sljedećem kolu. Deportivo će tada bodove za izlazak iz zone ispadanja tražiti protiv Levantea.

U minutama koje su slijedile istaknuo se napadač Zaragoze Helder Postiga, koji je postigao četvrti i peti pogodak svoje momčadi. Konačan rezultat postavio je napadač Deportiva Rodolfo Bodipo, koji je u drugoj minuti sučeve nadoknade smanjio na 5:3.

U posljednjoj utakmici dana nogometaši Real Sociedada osvojili su vrijedne bodove na gostovanju u Malagi, gdje su slavili rezultatom 2:1. Zahvaljujući tim osvojenim bodovima ekipa iz San Sebastiána napredovala je na 13. mjesto na tablici.

Real Sociedad poveo je već u prvoj minuti zahvaljujući zgoditku Carlosa Vele, a domaćini su uspjeli izjednačiti nakon nešto više od pola sata igre. Za 1:1 pogodio je Javier Saviola.

Vrijedna tri boda za svoju momčad izborio je veznjak Real Sociedada Xabi Prieto, koji je poentirao u 59. minuti.

Real Sociedad u sljedećem kolu očekuje dvoboj s Rayo Vallecanom, a Malagu s Osasunom.