Borna Rupnik • nedjelja, 11.11.2012.

U nedjelju poslijepodne su Athletic Bilbao i Barcelona imali 2:0, odnosno 3:0 protiv svojih protivnika, Seville i Mallorce, da bi tek uz dodatni trud osigurali nove prvenstvene bodove...

Iako je imala visokih 3:0 na gostovanju kod Mallorce, Barcelona se početkom nastavka dovela u nezgodnu situaciju, no kući se ipak vraća sa sva tri boda u džepu.

Xavi je prvi pronašao put do mreže, u 28. minuti, izvrsno plasiranim slobodnim udarcem, a Lionel Messi svoj je prvi pogodak na utakmici postigao u 44. minuti nakon driblinga i udarca izvan šesnaesterca, pri čemu je Mallorcinom vrataru Aouateu lopta prošla kroz ruke.

Messi prestigao Pelea

Pogoci protiv Mallorce bili su 75. i 76. za Lionela Messija u kalendarskoj 2012. godini. Time je Argentinac nadmašio učinak slavnog Brazilca Pelea iz 1958. godine, a u samoj je završnici propustio sjajnu priliku za hat-trick.

Na ulasku u sudačku nadoknadu prvog dijela udarac je s ruba kaznenog prostora oprobao i mladi Cristian Tello, koji pogađa za 3:0.

Mallorca se u život vratila u 55. minuti, kada su Katalonci zaboravili na Michaela Pereiru, koji nečuvan pred Valdesom zakucava loptu pod prečku. Odmah potom Sergio Busquets igra rukom unutar 16 metara, a Victor Casadeus ne griješi iz kaznenog udarca.

Pobjedu je Barceloni naposljetku zapečatio Messi, udarcem u bliže rašlje na spuštenu loptu Alexisa Sancheza, u 70. minuti utakmice. Momčadi Tita Vilanove to je deseta ovosezonska pobjeda u Primeri, uz samo jedan neriješeni ishod.

Athletic Bilbao na svom je terenu pobijedio Rakitićevu Sevillu 2:1, a oba su pogotka Baski postigli u prvom poluvremenu. Igrala se 27. minuta kada je Oscar de Marcos presjekao loptu Jesusa Navasa i zatresao mrežu za vodstvo, a tik prije odmora prednost je udvostručio Markel Susaeta.

Međutim, petnaestak minuta prije kraja stvari je zakomplicirao Ander Herrera, koji je zaradio drugi žuti karton, dok je Alvaro Negredo bio precizan s bijele točke za smanjenje rezultata. Ipak, domaća je momčad uspjela u završnici sačuvati sva tri boda, a Ivan Rakitić igrao je svih 90 minuta.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 01:27
    puyolu vrati se, obrana je bez tebe raspašo...alba i alves su dva krila, pique i masch nisu lideri nego trebaju lidera, a busquets ne moze sam pokriti tolike rupe...
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 22:54
    Ima jos 13 utalmice do kraja godine, 3 u coppa del rey, 2 u CL, 6 i primeri, i 2 za repku.
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 22:26
    do kraja sezone Messi jos ima 12 utakmica (10 za Barcu i jos dvi za reprezentaciju) pa cemo vidit do di ce doc. jos jedna odlicna predstava Barce i pobjeda iako su se prejednostavno doveli u opasnu situaciju. Messi iz utakmice u utakmicu pokazuje da je svit za sebe. VISCA EL BARCA!
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 22:07
    i opet su se naivno doveli u rizicnu situaciju (ako se to tako moze nazvati), obrana je banana.. na Messia ne treba trosti rijeci, iz tekme u tekmu dokazuje i pokazuje da je klasa za sebe.i da, znam da je offtopic, al kaj fakat nema niceg na sportnetu o jucerasnjoj borbi Klička i Wacha il sam... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 21:49