Soldado u sudačkoj nadoknadi donio tri boda Valenciji, Malaga i Osasuna odigrali bez pogodaka

Maj Gašparac • subota, 17.11.2012.

Nogometaši Valencije u samoj završnici utakmice protiv Espanyola došli su do pobjede i osvojili bodove kojima su napredovali na šesto mjesto prvenstvene ljestvice. U utakmici koja je odigrana u ranijem terminu momčadi Malage i Osasune odigrale su bez pogodaka.

Momčadi Osasune i Malage odigrale su neodlučeno u prvom susretu 12. kola španjolskog prvenstva. Konačan rezultat utakmice bio je 0:0, a tim rezultatom momčad Manuela Pellegrinija produžila je svoj niz susreta bez pobjede na četiri utakmice. Zahvaljujući ovom izborenom bodu na domaćem terenu nogometaši Osasune su napredovali na pretposljednje mjesto na ljestvici.

Nogometaši Malage imali su inicijativu tijekom prvog poluvremena i veći posjed lopte, no nisu uspijevali opasnije zaprijetiti vrataru Osasune Andresu Fernandezu. S druge strane, Osasuna je uspjela zatresti mrežu na početku utakmice, pogodio je Sola, ali taj pogodak poništen je zbog zaleđa.

U drugom poluvremenu opasniji su bili domaći nogometaši koji su prvi put zaprijetili u 50. minuti. Glavom je pokušao Sola nakon centaršuta Rolanda Lamaha, ali taj udarac zaustavio je vratar Malage Willy Caballero. Dvije dobre prilike do kraja utakmice za Osasunu imao je i Cejudo, ali nije uspio svladati Caballera.

U sljedećem kolu Osasuna gostuje kod Real Sociedada, a Malaga dočekuje Valenciju.

U utakmici koja se odigrala u kasnijem terminu nogometaši Valencije svladali su na svojem terenu posljednji Espanyol rezultatom 2:1. Gosti su do same završnice susreta imali rezultat koji bi im donosio bod, no za pobjedu Šišmiša zaslužan je Roberto Soldado koji je poentirao u sudačkoj nadoknadi. Zahvaljujući ovoj pobjedi Valencia je napredovala na šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

Nogometaši Valencije bolje su otvorili utakmicu i u njenim početnim minutama prijetili preko Soldada, ali bezuspješno. Mreža Espanyola na stadionu Mestalla prvi put se zatresla u 16. minuti kada je Jonathan Viera pogodio na asistenciju Jonasa.

No, nije se dugo trebalo čekati na odgovor gostiju koji su poravnali rezultat 15 minuta kasnije. Strijelac za 1:1 je bio Samuele Longo, a asistirao mu je Joan Verdú.

Unatoč nekim vrlo izglednim prilikama, nogometaši Valencije pobjedu i tri boda osigurali su u samoj završnici. U 88. minuti branič Espanyola Héctor Moreno igrao je rukom u svojem kaznenom prostoru, nakon čega je sudac pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu realizirao je Soldado.

Valenciju u sljedećem kolu očekuje dvoboj s Malagom, a Espanyol s Getafeom.