Primera División, 12. kolo, 17.11.2012, 20:00 h
Barcelona 3:1 Zaragoza
Zaragoza

Barcelona rutinski savladala Zaragozu, Messi ne posustaje

Ante Dubravac • subota, 17.11.2012.

U sklopu 12. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou dočekala Zaragozu. Unatoč tome što su gosti odigrali jednu solidnu utakmicu nisu mogli pronaći lijek za Messija koji je osigurao Barceloni novu pobjedu.

BARCELONA - REAL ZARAGOZA 3:1 (2:1)

Barcelona, Stadion - Camp Nou
Sudac: Miguel angel
Strijelci: Messi 16', 60', Song 28' / Montanes 24'

Barcelona: Valdes, Montoya, Puyol (od 75. Bartra), Pique, Alba, Iniesta, Song, Xavi, Pedro (od 78. Fabregas), Villa (od 61. Tello) i Messi.

Athletic Bilbao: Roberto, Paredes, Gonzalez, Pinter, Goni, Montanes, Apono, Movilla, Zuculini (od 58. Wilchez), Rodriguez (od 72. Postiga) i Aranda (od 81 Babović).

Unatoč tome što su u posljednja četiri kola osvojili devet bodova nogometaši Real Zaragoze su uoči gostovanja kod Barcelone bili svjesni kako ih težak posao očekuje.

Od samoga početka Barcelona je preuzela inicijativu, a prvi je pokušao zaprijetiti Lionel Messi. Pritisak domaćina je rastao i u 16. minuti domaćini su došli do vodstva. Jordi Alba je pronašao Messija koji bez problema zabija za 1:0.

Prvu ozbiljniju situaciju gosti su imali u 23. minuti kada je Zuculini uputio centaršut s desne strane, a u sredini su malo prekratki bili Aranda i Montanes. Međutim bio je to samo uvod u izjednačenje. Nakon kornera, lopta se sretno odbila do Montanesa koji vraća stvari na početak.

Ipak samo četiri minute bile su dovoljne Messiju da se oslobodi svojih čuvara i odličnom povratnom loptom uposli Songa kojem nije bilo teško vratiti Barcelonu u vodstvo. Do odlaska na odmor, domaćini su kontrolirali dvoboj, ali većih prijetnji nije bilo.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je započeo dvoboj, ali je tempo igre dosta pao pa se gotovo ništa nije događalo do 60. minute kada je opet na scenu stupio Lionel Messi koji s ruba šesnaesterca lijepim udarcem povećava prednost domaćina na 3:1.

U 79. minuti Iniesta je odmjerenim udarcem pogodio vratnicu te je to bila posljednja opasnost na dvoboju u kojem je Barcelona bez velike muke došla do novih bodova.

U idućem kolu Barcelona gostuje kod Levantea dok će Zaragoza dočekati Celtu.