Primera División, 12. kolo, 19.11.2012, 21:30 h
Real Sociedad
Real Sociedad 4:0(2:0) Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Maj Gašparac • ponedjeljak, 19.11.2012.

Nogometaši Real Sociedada uvjerljivom pobjedom nad Rayo Vallecanom zaključili su 12. kolo španjolskog prvenstva. Momčad iz San Sebastiána slavila je s uvjerljivih 4:0, a gosti iz predgrađa Madrida upisali su svoj šesti poraz ove sezone.

Nogometaši Real Sociedada u posljednjoj utakmici 12. kola španjolskog prvenstva uvjerljivo su pred svojim navijačima svladali Rayo Vallecano. Konačan rezultat bio je 4:0, a zahvaljujući osvojenim bodovima nogometaši kluba iz San Sebastiána napredovali su na deveto mjesto na ljestvici.

Nogometaši Real Sociedada vrlo dobro su započeli utakmicu. Nakon nekoliko početnih prijetnji u vodstvo su došli nakon pola sata igre zgoditkom Carlosa Vele, koji je pogodio iz blizine na asistenciju Diega Ifrána.

Šokirani gosti već minutu kasnije primili su i drugi pogodak. Ponovno je strijelac bio Vela, kojem je ovaj put asistirao Ruben Pardo. Malo kasnije mogli su nogometaši Real Sociedad i do trećeg zgoditka. Prijetili su Asier Illarramendi i Pardo, ali istaknuo se vratar Rayo Vallecana Cobeno.

Raspoloženi domaćini odlično su krenuli i u drugo poluvrijeme, a svoje vodstvo su dodatno povećali nakon sat vremena igre. Nakon ubačaja s lijevog boka Diego Ifran je glavom asistirao Mikelu Gonzalezu koji iz blizine postiže treći pogodak za domaćine.

Nogometaši Real Sociedada nastavili su nakon toga s dobrom igrom, a svoj posljednji, četvrti, pogodak postigli su u završnici utakmice. Igrala se 77. minuta kada je Pardo pronašao Gonzala Castra koji sigurno pogađa za konačnih 4:0.

U sljedećem kolu nogometaši Real Sociedada dočekuju Osasunu, a Rayo Vallecano će bodove tražiti protiv Mallorce.