Bastia pobijedila s desetoricom od 13. minute, Cvitanić ponovno junak Nice

Borna Rupnik • subota, 24.11.2012.

Za razliku od Zlatana Ibrahimovića, strijelci u večernjim dvobojima u francuskom nogometnom prvenstvu nisu bili pretjerano raspoloženi. Bastia je jedina uspjela postići dva pogotka...

Večernji termin Ligue 1 nije obilovao pogocima. Tek je Bastia dva puta pronašla put do protivničke mreže, a žrtva je bio Lorient, unatoč tome što je gotovo cijelu utakmicu imao igrača više na terenu.

Naime, Modeste je u 12. minuti doveo Korzikance u vodstvo, no odmah potom je zbog neopreznog starta zaradio izravni crveni karton. Izjednačio je Kone u 31. minuti, ali samo četiri minute poslije novu prednost Bastiji donosi Khazri. Tih 2:1 ostalo je na semaforu sve do kraja dvoboja.

Fenjeraš iz Nancyja i Ajaccio postigli su po jedan pogodak i uzeli po jedan bod. Domaćine je već u osmoj minuti obradovao Bakar, a goste rumunjski napadač Mutu, koji je u 76. minuti realizirao udarac s bijele točke.

Po bod su osvojili i Reims i Brest, no u njihovom ogledu pogodaka nije bilo.

Minimalne su pobjede ostvarili Evian, na gostovanju kod Rennesa, te momčad Nice, na gostovanju kod Sochauxa. Junak Eviana bio je Dhaouadi, džoker s klupe, koji je u 80. minuti, samo pet minuta poslije ulaska u igru, odlučio susret u korist gostiju, premda je domaćin bio taj koji imao inicijativu tijekom gotovo cijele utakmice. Za pobjedu Nice još se jednom, nakon prošlotjednog pobjedonosnog pogotka protiv Toulousea, pobrinuo Cvitanić, strijelac s 11 metara na samom kraju prvog poluvremena.