Marseille jednim golom uhvatio PSG na čelu, Lyon i Bordeaux propustili svoje prilike

Borna Rupnik • nedjelja, 25.11.2012.

Nogometaši Marseillea poravnali su se sa svojim rivalima iz Pariza na vrhu francuskog nogometnog prvenstva. Lyon i Bordeaux ostali su pak praznih ruku te nisu uspjeli izbiti na čelo...

Momčadi Lyona i Bordeauxa imale su šansu u nedjelju poslijepodne zasjesti na čelo Ligue 1, no na gostovanjima kod Toulousea i Montpelliera nisu postigle ni pogodak, niti osvojile barem jedan bod.

Lyon je kod Toulousea poražen čak 3:0, premda se na odmor otišlo bez pogodaka. U 50. minuti Ben Yedder glavom donosi prednost domaćinu, a u samoj završnici isti igrač povisuje vodstvo i potom asistira Capoueu za konačni ishod. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Lyona zbog ozljede.

Žirondincima je na gostovanju kod aktualnog prvaka presudio Cabella sredinom drugog poluvremena, u susretu u kojem Bordeaux nije uspio pripremiti mnogo prilika pred golom Montpelliera.

U posljednjoj utakmici dana Marseille je na svom Velodromeu dočekao Lille, a posebno su dobre partije u prvom poluvremenu pružili vratari Mandanda i Landreau.

Na poluvrijeme je Lille otišao s igračem manje, zbog isključenja Balmonta poslije starta na Valbueni, a nakon što je lopta ponovno krenula s centra, Ayew je glavom pretvorio ubačaj Valbuene u tri boda za Marseille.

Vrijedi istaknuti da je prvi nastup u udarnoj postavi Marseillea u francuskom prvenstvu ubilježio Joey Barton, nakon odrađene suspenzije. PSG i Marseille poravnati su na 26 osvojenih bodova, pri čemu Parižani imaju bolju-gol razliku.

• Obrisan korisnik27.11.2012. u 12:00
    da je bilo više koncentracije mogli smo imati 3-4 boda više i tekmu manje od PSG-a i lyona!
  • Obrisan korisnik26.11.2012. u 22:30
    Droit au but! OM
  • Obrisan korisnik26.11.2012. u 04:24
    8 momčadi unutar 4 boda, 2 sa utakmicom manje. Gdje su sada oni koji su mislili da će Abu-Dhabi 2 prošetati ligom..?