Zadrani dočekali utakmicu bez stresne završnice na Višnjiku

Mišo Gulić • subota, 08.12.2012.

U derbiju začelja košarkaši Zadra su na svom parketu došli do četvrte pobjede u ABA ligi, čime su uhvatili priključak s ostatkom društva koje se nalazi nešto bolje plasirano. U dvorani Krešimira Ćosića praktički je sve bilo riješeno već nakon prvih desetak minuta igre...

Zadar je nakon odlične predstave u oba smjera, barem u onom dijelu kada se lomio susret, došao do uvjerljive pobjede nad debitantom u ligi. Praktički dva igra su bila dovoljna da slome mađarski Szolnoki Olaj, a na svoje je zasigurno došla i publika koja naviknula na dramatične završetke ove sezone ovaj put nije morala strahovati.

Već uvodne minute, u kojima je Zadar bio za korak brži od svog protivnika, pokazale su da ove večeri neće biti drame u Višnjiku kojeg je pohodilo nešto više od 3000 gledatelja naviknutih na "grizenje noktiju".

Odličan posao radila je unutarnja zadarska linija, Travis i Brkić su bili nerješiva enigma za Mađare. Nevidljiv je bio Bader s druge strane, igrač koji je često znao biti koban po ambicije hrvatskih klubova, ali i velik broj izgubljenih lopti, stoga niti ne čudi prednost Zadra nakon prvih 20 minuta od 48:26.

Gdje su stali u prvom, Zadrani su nastavili u drugoj četvrtini, sjajno je funkcionirao obrambeni dio igre, Mađari su bili potpuno izgubljeni, a prednost je iz minute u minutu konstantno rasla pa je razlika nekoliko puta "plesala" na rubu 30 koševa, što je i probijeno u 32. minuti (66:35).

No, ipak do kraja utakmice domaći trener odlučio je priliku pružiti i igračima s nešto manjom minutažom, došlo je i do prevelikog opuštanja, pa su Mađari do kraja zabili novih 19, za razliku od zadarskih šest, što je u konačnici značilo i vrlo pristojan poraz od 72:54.

U domaćim redovima prvo ime bio je Travis koji je u pobjedi svoje momčadi participirao s 18 koševa te Brkić čiji je učinak bio 14 ubačaja, a dobrom rolom u nastavku do 12 je došao i Kaštropil. Kod Mađara, Kalve je zabio 13, a Šehović koš manje.

• Obrisan korisnik09.12.2012. u 05:17
    loš postotak šuta je izgleda postao pravilo u modernoj košarci u kojoj je samo obrana bitna.
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 00:58
    trica 2/28, za krv isusovu, kakva si to trener momčadi može dopustiti? :S
  • Obrisan korisnik08.12.2012. u 23:07
    svaka cast IGOKEI ali nisu sposobni za tako nesto..msm imaju u ekipi 12 prosjecnih igraca i meni je cudo da su ovako dobri ,ali to nije pravo ogledalo..pogotovo zato sto ih prosjecni Siroki gazi dugi niz godina...ali zivi bili pa vidjeli