Široki prokockao plus 16 protiv Olimpije

Iz SC Pecara:Ivana Karačić • ponedjeljak, 10.12.2012.

Ljubljanski Zmajčeki odnijeli su bodove s Pecare u utakmici koja je obilovala velikim preokretima. Široki je treću četvrtinu bio odličan i ostvario prednost 66:50. No, tri minute prije kraja utakmice ostao je bez najboljeg igrača Darka Planinića, kojem su suci prvo dosudili peti prekršaj, a onda i tehničku pogrešku zbog prigovora, što je Olimpija iskoristila i napravila veliki preokret.

Široki WWin - Union Olimpija 80:83 (17:17, 39:41, 66:50, 80:83)

ABA liga, 12. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 2.000 gledatelja.

ŠIROKI WWIN: Šutalo 19 (5 osvojenih lopti), Babić, Planinić 20 (7 skokova), Ramljak 9, Naletilić 5 (5 asistencija), Bilinovac, Peršić 2, Bošnjak, Šakić 7, Barać 13 (5 skokova), Vragović 5, Rikić. Trener: Ivan Velić

UNION OLIMPIJA: Rupnik 3, Prepelič 14, Blažič 31 (6 skokova), Salin 2, Murič 8, Baynes 12 (7 skokova), Bubnič 4, Močnik 5, Sulejmanović, Omić 4 Trener: Sašo Filipovski

Skokovi: 24-23

Asistencije: 13-18

Osvojene lopte: 16-5

Izgubljene lopte: 12-17

Osobne pogreške: 22-17

Olimpija je na Pecaru stigla samo s desetoricom igrača. Široki je bio kompletan. Utakmica je krenula borbeno s obje strane. Cijelo prvo poluvrijeme prošlo je u rezultatskoj neizvjesnosti. Momčadi su se smjenjivale u vodstvu. Prva četvrtina koju su obilježili dobri šutevi završila je 17:17. Domaćinu je najveće probleme zadavao Jaka Blažič, a gostima Darko Planinić.

Vodstvo gostiju 39:41 nagovještavalo je veliku borbu u nastavku utakmice. Međutim, agresivnom obranom Široki je uspio zaustaviti Ljubljančane i serijom laganih poena počeo graditi prednost. Za osam minuta velikom serijom 19:3, prvak BiH došao je do prednosti 61:46. Uz Planinića domaće je prema visokoj prednosti nosio odlični Marko Šutalo, koji je i presijecao suparničke napade i pogađao.

Publika je u dvorani već počela slaviti pobjedu kad je Šutalo tricom za 66:50 zaključio treću četvrtinu. Nitko nije mogao slutiti da bi pomalo izgubljeni gosti mogli do preokreta. No, Olimpijini mladi igrači nisu mislili tako. U 36. minuti približili su se na 71:63, a minutu kasnije na ruku im je išla Planinićeva nesmotrenost. Suci su mu prvo dosudili peti prekršaj, a kad je ušao u raspravu s njima i tehničku pogrešku.

Blažič je pogodio sva četiri slobodna bacanja za 71:67. S druge strane Josip Naletilić je promašio oba slobodna bacanja u 38. minuti, a Jan Močnik pogodio tricu za izjednačenje 73:73. Boris Barać je nakon toga opet donio prednost Širokom 76:73, no Klemen Prepelič je minutu prije kraja tricom izjednačio na 76:76. Domaći su nastavili srljati u napadu, a gosti sigurno pogađali slobodna bacanja i pobijedili.

Najbolji kod Olimpije bili su Jaka Blažič i Klemen Prepelič, a kod Širokog Darko Planinić i Marko Šutalo. Pred Širokim su sad dva teška gostovanja, kod Cedevite u Zagrebu idućeg ponedjeljka i kod Igokee u Laktašima idućeg četvrtka.

• Obrisan korisnik11.12.2012. u 12:06
    šteta bas, jer treća izgubljena u nizu, a sljede 2 teška gostovanja puno bodova kući prosuto
  • Obrisan korisnik11.12.2012. u 11:00
    šteta . Znači pozicija razigravača je i dalje problem !!?
  • Obrisan korisnik11.12.2012. u 09:53
    Uz svo poštovanje; Veliću ti si izgubio utakmicu, 37 minuta ti igra Naletelić, u zadnjih 7-8 minuta se vukao po terenu i ispao je Pedro, a realno si ga morao odmoriti na+16. Njegov angažman u obrani i napadu je bio prevelik.
  • Obrisan korisnik10.12.2012. u 23:29