Poreč 36:29 Bjelin Spačva Vinkovci
Bjelin Spačva Vinkovci

Poreč rutinirano svladao Spačvu za drugi trijumf u nizu i približavanje vrhu ljestvice

Ivan Dominik • srijeda, 12.12.2012.

Rukometna Premijer liga tijekom tekućeg tjedna "krpa rupe" nastale posljednjih nekoliko vikenda u posljednja dva kola, ponajviše zbog problema u prometu izazvanih snijegom i nevremenom. Nezaključena su ostala dva posljednja kola, 13. i 14., a dok je 13. kompletirano u srijedu, potonje će na kraj još morati pričekati, premda je odigrana jedna zaostala utakmica i to u Poreču.

Poreč - Spačva Vinkovci 36:29 (18:16)

Rukometna Premijer liga
14. kolo - nadoknada, 12. prosinca 2012.
U Poreču

Poreč: Cvitković (13 obrana/42), Sladoljev - Čužić 7, Ćosić 2, Miličević 6, Buvinić 2, Gruičić 1, Rađaković 2, Petrić, Vozila, Topić, Čorić 2, Thoss 3, Vujić 11, Gašparini.

Spačva Vinkovci: Rimac (15 obrana/43), Dobrinkić-Parić - D. Tomašević, Z. Tomašević, Kuže, Raljević 8, Mišić 3, Didić 5, Mirilo 1, Kalaica 1, Đuričin 2, Oroz 9.

Sedmerci: Poreč - 4/4; Spačva 2/2

Isključenja: Poreč - 4 minute; Spačva - 4 minute

Rukometaši Poreča ugostili su na svom parketu sastav Spačve iz Vinkovaca u nadoknadi posljednje odigranog, 14. kola Premijer lige. Jedna od dvije utakmice 14. kola Premijera, koja je ostala neodigrana zbog prometnog kaosa u zemlji uzrokovanog snijegom i nevremenom proteklog vikenda, svoj je epilog dobila točno u sredini tekućeg tjedna.

Porečanima su, naime, Vinkovčani stigli u statusu autsajdera s obzirom na njihovo sedmo mjesto na tablici i pet bodova manjka od četvrtog Poreča, koji već neko vrijeme igra u odličnoj formi te ima tendenciju rasta ka najvišim pozicijama ligaškog poretka. Kao i "na papiru", utakmica je izgledala i na parketu - dakle, Poreč se "prošetao" do pobjede nad ekipom iz Slavonije.

Vrlo efikasna utakmica počela je vodstvom i uvjerljivom igrom domaćih rukometaša, dok je Spačva stizala rezultat od samog starta dvoboja. Sve do rezultata 9:9 koji je gostima donio Bojan Mirilo u 13. minuti, Spačva je gubila s dva do tri gola razlike, međutim, nakon kratkog vodstva i igre u egalu momčadi iz Vinkovaca, Poreč je do kraja poluvremena ponovno vratio svoju prednost i mirno završio prvih pola sata susreta s 18:16.

Efikasnost i utakmica s mnogo golova nastavljeni su i u drugom dijelu, i to uz novu rapsodiju Istrana, koji su započeli nastavak sjajno te se odvojili na pristojnih pet pogodaka razlike. Ta se razlika održala i kroz veći dio nastavka, a Spačva se malo po malo "lomila" te je ulaskom u posljednjih deset minuta utakmica u potpunosti prelomljena, a Spačva nadjačana.

Potpunom dominacijom u drugom poluvremenu domaćini su stigli do mirnog završetka utakmice i konačne pobjede uz rezultat 36:29, koji je pogotkom u pretposljednjoj minuti susreta postavio domaći igrač, David Miličević. Bivša pulska velika nada CO Zagreba zabila je šest pogodaka, gotovo najviše u svojoj ekipi, dok je ipak najbolji i najefikasniji među Porečanima bio fenomenalni Stefan Vujić s nestvarnih 11 pogodaka iz "samo" 16 udaraca.

Također se sa sedam pogodaka i stopostotan učinak istaknuo i Rudolf Čužić, dok je Mario Cvitković na vratima domaćih, zamijenivši standardnog Tomislava Sladoljeva, imao odličnu večer skupivši solidnih 13 obrana. Na drugoj strani golmani Spačve su također bili dobri jer je Antonio Rimac obranio čak 15 lopti, dok su u polju standardno najbolji bili Karlo Oroz s devet i Ivan Raljević s osam golova, kod slavonske momčadi koja je sa samo deset igrača doputovala na zapad Hrvatske.