Premijer: Zamet nanio Dubravi drugi uzastopni poraz u derbiju kola, i drugi domaćini sigurni

Ivan Dominik • ponedjeljak, 10.12.2012.

Nakon uvodne subote kada su odigrane samo dvije od planiranih šest utakmica, u nedjelju je nastavljeno 14. kolo Premijer lige i to trima utakmicama, ali nije kompletirano. U njima su slavile domaćinske momčadi prilično uvjerljivo i bez većih problema, a najzanimljivije je bilo u dvoboju Zameta i Dubrave...

Zamet - Dubrava 32:27 (16:17)

Momčad Irfana Smajlagića, riječki Zamet, ugostila je drugoplasiranu ekipu Dubrave iz Zagreba u 14. kolu Premijer lige, dan kasnije nego što je utakmica prema rasporedu trebala biti odigrana. No, kada je već bila započela, u njoj je praktički od samog početka do kraja postajala samo jedna momčad. Zamet je nakon izjednačenog prvog dijela na koje je Dubrava odnijela prednost od 17:16, potpuno dominirao u drugom poluvremenu, zabio deset golova u samo 13 minuta te potpuno okrenuo tijek susreta, što se manifestiralo konačnim trijumfom od 32:27.

Veprove je u njihovoj solidnoj, ali ne dovoljno dobroj predstavi predvodio mladi Ante Kaleb s osam golova, dok je još mlađi Ivan Vida dodao sedam zgoditaka. Vratari zagrebačke momčadi imali su 14 obrana, dvije manje od Riječana, kod kojih su u polju najefikasniji bili Marin Kružić s devet i Matija Golik sa šest pogodaka.

Bjelovar - Karlovačka banka 33:22 (20:10)

Umorni Karlovčani jedva su stigli na dvoboj s Bjelovarom zbog prometnih i vremenskih poteškoća posljednjih dana, a kada su stigli nisu pokazali igru zbog koje su bili vodeća momčad prvenstva i zbog koje su trenutno među vodećima. Mnogo bolja igra u obrani i dvije serije od po pet pogodaka bili su dovoljni domaćinima da na poluvrijeme odnesu prednost od deset golova razlike (20:10), dok je u nastavku viđena nešto ravnomjernija igra. Međutim, rezultat je kao i konačni ishod ostao praktički jedna pa je Bjelovar lako slavio uz 33:22.

Za nove bodove Bjelovarčana najzaslužniji su bili Dubravko Grgić na vratima s 18 obrana te Ivan Horvat s osam i Ivor Vidaković sa sedam pogodaka u ofenzivi. Karlovac je bio predvođen najubojitijim topnicima Vukom Borozanom i Lukom Cindrićem, koji su dali svaki po četiri zgoditka, dok su jednako slabašnu večer, kao i njihovi suigrači u polju, imali i vratari iz Grada na četiri rijeke, koji su skupivši tri snage uspjeli obraniti samo 11 šuteva.

Marina Kaštela - Gorica 32:26 (12:10)

Također prilično jednosmjerna utakmica viđena je i u jedinoj prema rasporedu odigranoj utakmici ovog kola, dvoboju Marine i Gorice u Kaštelu Starom. Posljednja utakmica kola, koje je još uvijek krnje, donijela je izrazito neefikasno i izjednačeno prvo poluvrijeme, koje je ipak bilo dobar pokazatelj kasnije pobjede domaćina, No, u prvih pola sata su se Velikogoričani još dobro držali pa su Dalmatinci imali na pauzi prednost od samo 12:10.

No, u nastavku su se Kaštelani razgoropadili, lagano se odvojili na "plus pet" do 40. minute, a onda nakon dugog i taktičnog "lomljenja" protivnika prevagnuli u posljednjih pet minuta sa šest pogodaka, čime su stigli do konačnih 32:26. Najviše su se kod Marine istaknuli Matko Bujas s nestvarnih 12 pogodaka i Mislav Nenadić, koji je dodao osam, a na drugoj su strani najefikasniji bili Hrvoje Ceković s devet i Domagoj Ferenčina s pet golova.

Kolo još uvijek nije zaključeno jer se trebaju odigrati utakmice Buzeta i Medveščaka te Poreča protiv Spačve, međutim, zasad je poznat trojac na vrhu. Redom Siscia, Karlovac i Dubrava s 22 boda predvode kolonu, dok su na posljednja dva mjesta Split i "fenjeraš" Varteks. No, treba napomenuti, liga sada ima podosta zaostataka i nije ravnomjerno raspoređena po odigranim utakmicama pa tek treba očekivati nadoknadu.

• Obrisan korisnik10.12.2012. u 17:48
    No, kada je već bila započela, u njoj je praktički od samog početka do kraja postajala samo jedna momčad. Zamet je nakon izjednačenog prvog dijela na koje je Dubrava odnijela prednost od 17:16, potpuno dominirao u drugom poluvremenu, zabio deset golova u samo 13 minuta te potpuno okrenuo tijek... [više na forumu]