Buzet
Buzet 26:30 Medveščak NFD

Horvat i Gadža predvodili Medvjede do slavlja u Buzetu

Zvonka Keliš • četvrtak, 20.12.2012.

Rukometaši Buzeta na svom su terenu u sklopu zaostalog dvoboja 14. kola Premijer lige ugostili momčad Medveščaka koja je u gostima pokazala što sve zna te se kući vratila s pobjedom s četiri pogotka razlike te novim i vrijednim bodovima.

Srijeda predvečer u Buzetu je bila rezervirana za zaostali susret 14. kola Premijer rukometne lige u sklopu koje je domaćin pred svojom publikom ugostio igrače Medveščaka. Nakon zanimljivih 60 minuta igre Medvjedi su pokazali koliko su bolji te su na koncu osigurali slavlje s četiri pogotka razlike. Novi premijerligaški bodovi tako nisu ostali u Buzetu već su krenuli put Zagreba.

Izjednačeno je bilo na samome startu susreta (3:3) da bi se sredinom prvoga dijela domaća momčad počela lagano odvajati od svog suparnika. Do 22. minute Buzet tako po prvi puta ima prednost od tri pogotka (11:8) koju potom čuva sve do odlaska na odmor. Iako se gosti trude ne uspijevaju smanjiti svoj zaostatak do isteka 30. minute stoga na predah odlaze s minus tri (11:14).

Tek je nekoliko minuta u nastavku bilo potrebno gostujućoj momčadi da nanovo poravna rezultat (14:14) nakon čega polako, ali sigurno preuzima vodstvo. Poveli su igrači Medveščaka 19:18, dok nekoliko trenutaka kasnije odlaze i na 24:22. Do konca susreta gostujući rukometaši samo povećavaju svoju prednost te upisuju slavlje 30:26.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ante Gadža s devet postignutih pogodaka, dok su ih Petar Puljić i Hrvoje Marinčić dodali po četiri. Odličan je među gostujućim vratnicama bio Sven Horvat s ukupno 12 sakupljenih obrana, dok je vratarski tandem Buzet Jović/Pavletić upisao pet obrana. Najbolji kod Buzeta bio je, pak, Ivan Vrkljan sa šest golova.