Varteks di Caprio 22:29(11:14) Split
Split

Varteks Di Caprio vratio se porazima, Splićani odnijeli bodove iz Varaždina

Ivan Dominik • nedjelja, 09.12.2012.

Započeto 14. kolo rukometne Premijer lige zasad nije odigrano prema rasporedu, mnoge su utakmice sa subote preseljene na nedjelju, a neke su i otkazane. Prvoga dana odigravanja kola, umjesto šest odigrane su samo dvije utakmice, a jedna od njih bila je između Varteks Di Caprija i Splita u Baroknom gradu.

Varteks Di Caprio - Split 22:29 (11:14)

Rukometna Premijer liga
14. kolo, 8. prosinca 2012., 18 sati
Varaždin - Gradska dvorana Varaždin
Suci: Igor Barle i Saša Vučić

Varteks Di Caprio: Žitnjak (2 obrane/14), Marciuš (8 obrana/25) - Breljak 4, Sklepić, Žnidarić 1, Bedić, Marenčić 1, Petrošanec, Petrić, Valinčić 1, Prole 2, Bacani, Težak 12, Bogović, Hirš 1.

RK Split: Šimić, Previšić (13 obrana/31) - Zujić 1, Vranković 5, Maretić 2, Šolić 1, Merhar 6, Lušić 4, Šindik, Fistonić, Antičević, Klasanović 2, Jerković 8.

Sedmerci: Varteks Di Caprio - 5/5; Split - 3/4

Isključenja: Varteks Di Caprio - 4 minute; Split - 2 minute

Četrnaesto kolo rukometne Premijer lige trebalo je započeti sa šest subotnjih utakmica, dok bi prema rasporedu bilo zaključeno jednim nedjeljnim ogledom - u Kaštelu Starom. No, zimski uvjeti s mećavom, burom, snijegom i prometnim kolapsom koji su se dogodili u subotu ujutro, ponajviše u Zagrebu, ali i diljem kopnene Hrvatske, odgodili su neke utakmice i podosta izmijenili raspored odigravanja ovog kola.

Tako su u subotu umjesto šest odigrane samo dvije utakmice, a dok je u prvoj Siscia rutinirano svladala Vidovec, u drugoj su se utakmici dana sastale momčadi Varteks Di Caprija i mlade momčadi Splita.

Varteks se u prošlom kolu protiv Medveščaka osladio prvim bodom u prvenstvu i remijem nakon 12 uzastopnih poraza te se na krilima tog uspjeha želio u derbiju začelja kao "fenjeraš" obračunati s predzadnjim Splitom. Međutim, to mu nije uspjelo jer su mladi i poletni Splićani odigrali odličnu utakmicu i na kraju slavili s visokih sedam pogodaka razlike.

Momčad iz Grada podno Marjana krenula je furiozno u utakmicu te je nakon pogotka Olivera Lušića za 1:0 vrlo brzo izgradila prednost od 4:1, a onda i 8:4 golom Lovre Klasanovića u 15. minuti. Split je igrao fantastično u obrani te je zabijao u serijama, a iako se Varteks nerijetko vraćao na malu razliku golova, u cijelom prvom dijelu nijednom nije vodio, dok je nakon početka samo jednom imao izjednačenje - i to 1:1 u trećoj minuti susreta.

Stoga je Split boljom igrom već na poluvremenu vodio 14:11, a u nastavku je samo nastavio sa svojom igrom uz nešto pojačani ritam, pa je u posljednju trećinu ogleda ušao s velikom prednošću od 20:13, serijom od četiri gola koju je pogotkom zaključio Srećko Jerković. Varteks se nije predavao te se još jednom uspio vratiti na pristojnu razliku od od "minus" četiri pri rezultatu 21:17 za goste, no, u završnici su se Varaždinci potpuno raspali, zabili samo pet zgoditaka u zadnjih sedam minuta, dok je Split protutnjao do pobjede.

U posljednjih se pet minuta ogleda ušlo rezultatom 26:18 za goste i tu je bio kraj te je uz mirnu igru dvoboj priveden kraju uz krajnji rezultat 29:22, koji je postavio Nikola Šolić u posljednjim sekundama utakmice. Najefikasniji su kod pobjednika bili Jerković s osam i Jakov Vranković sa šest pogodaka, dok je za Splićane odlični Jakov Previšić sakupio 13 obrana. Vratari Varteksa imali su ih samo deset, a najubojitiji igrač domaćina u polju bio je izvrsni Marko Težak s 12 zgoditaka, za što je potrošio samo 16 šuteva.

Od odgođenih subotnjih utakmica dvije će se ipak odigrati u nedjeljno popodne. Zamet će u svojoj Rijeci ipak ugostiti Dubravu koja dolazi iz Zagreba, dok će Buzet odigrati kod kuće protiv također zagrebačkog Medveščaka. Marina Kaštela i Gorica po rasporedu će se sučeliti u Kaštelu Starom, dok se utakmicama Poreča i Spačve te Bjelovara protiv Karlovačke banke još uvijek ne zna datum i vrijeme odigravanja, odnosno nadoknade 14. kola Premijer lige.