Vidovec BIOS 31:28 Bjelovar
Bjelovar

Vidovec polusezonu okončao slavljem nad Bjelovarom

Zvonka Keliš • subota, 22.12.2012.

Rukometaši Vidovec BIOS-a u svom su posljednjem nastupu u prvome dijelu sezone Premijer lige snage odmjerili s ekipom Bjelovara. U zaostalom susretu 15. kola domaćin je pokazao kako je bolja momčad te je goste kući poslao bez pobjede i bodova.

Za sam kraj prvoga dijela sezone Premijer lige momčad Vidovca na svom je terenu ugostila rukometaše Bjelovara. U zaostaloj i neodigranoj utakmici 15. kola domaćin je nakon zanimljivih 60 minuta igre osigurao slavlje s tri pogotka razlike. Gosti iz Bjelovara stoga su se kući vratili bez novih bodova.

Domaćin je u susret krenuo vodstvom 2:0 koje ubrzo raste i na 7:4. Nije dugo trebalo domaćoj momčadi da se i osjetnije odvoji od svog suparnika pa je tako Vidovec stigao i na 10:5 i 14:9. Do odlaska na odmor gosti se uspijevaju približiti na minus dva (12:14), no novi premijerligaš na isteku 30. minute nanovo ima +5 (19:14).

Uvodne minute nastavka obilježili su Herman i Peček koji svoju ekipu odvode na velikih 22:14. Iako se gostujuća momčad potom truditi smanjiti svoj zaostatak, domaći se rukometaši dobro odupiru sve do same završnice u kojoj nekoliko uzastopnih mini serija dovode Bjelovar na samo tri pogotka zaostatka (27:30). Međutim, vremena za poravnanje rezultata više nije bilo dovoljno stoga Vidovec pred svojom publikom osigurava slavlje 31:28, kao i nove vrijedne bodove.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Dominik Peček s osam postignutih pogodaka, dok je njih sedam dodao Dario Herman. Alen Grd je među domaćim vratnicama sakupio odličnih 17 obrana, dok je na suprotnoj strani Dubravko Grgić obranio loptu manje. Najbolji kod Bjelovara bio je Ivan Horvat s 11 golova.