Himki slavio u Istanbulu, Planinić zabijao i asistirao

Ivor Krapac • četvrtak, 27.12.2012.

Košarkaši Himkija bili su uspješni u prvom nastupu u Topu 16 Eurolige. Momčad za koju igraju Zoran Planinić i Krešimir Lončar proslavila je pobjedu protiv Bešiktaša u Istanbulu, s povratkom nakon što su domaći rano u drugoj četvrtini imali 12 poena prednosti...

Poslije vrlo dobrih nastupa u prvom krugu, Himki je nastavio na sličan način i na početku Topa 16 košarkaške Eurolige. Momčad iz Moskovske oblasti je u Istanbulu s 80:75 bila jača od domaćeg Bešiktaša, uz još jednu lijepu predstavu Zorana Planinića, koji je ovog četvrtka imao 13 poena i devet asistencija, sa 6/12 iz igre. Pridodao je i pet skokova.

Krešimir Lončar završio je s osam poena u pobjedničkoj momčadi, dok je Damir Markota imao šest poena, osam skokova, po četiri asistencije i osvojene lopte za Bešiktaš. No, mučio ga je šut iz igre, s 3/11, 0/5 za tricu.

Domaći su kontrolirali rezultat u prvoj i na početku druge četvrtine, uz trice Patricka Christophera i Muratcana Gülera u odmaku do 26:14 na ulasku u 12. minutu. No, Himkiju nije trebalo dugo vremena za povratak u egal, a ubačajem K.C.-a Riversa četiri i pol minute do poluvremena došli su i do vodstva (34:32).

Gosti su u završnici druge četvrtine odmaknuli do sedam poena prednosti, a nakon približavanja domaćina u prvom dijelu treće dionice, novi Himkijev nalet dogodio se bijegom do 65:53 u 28. minuti. U tom razdoblju istaknuo se Vitalij Fridzon, koji je zabio tri trice, dvije uzastopne nakon 59:53.

Približivši se na 67:64 sedam i pol minuta do kraja, Bešiktaš je učinio četvrtu četvrtinu nešto zanimljivijom, ali nisu mogli bliže od tih -3 iz 33. minute. Poslije smanjenja na 79:73 nešto manje od dvije minute prije posljednje sirene, domaći su zabili još samo jednom, ubačajem Daniela Ewinga kada je sve već bilo riješeno, za smanjenje na 80:75 sekundu do kraja.

Vitalij Fridzon završio je s 20 poena, po pet skokova i osvojenih lopti, a Paul Davis sa 17 poena i četiri skoka za Himki. Domaće su vodili Patrick Christopher (20 poena), Daniel Ewing (15 poena) i Curtis Jerrells (12 poena, pet asistencija).

• Obrisan korisnik28.12.2012. u 09:12
    Za sve pozicije imaju po dva igrača jedino za PLANINIĆA nemaju zamjenu. Mora igrati po 35 minuta što je previše. Ali igra car fenomenalno. Onih par izgubljenih lopti po utakmici je čisto zbog umora.
  • mala truba28.12.2012. u 08:42
    zanimljiva tekma...Davis krene fenomenalno, onda kao da zaboravi na njega ? valorizacija mu 23 za samo18 min ?! 7 faula na njemu.....odlicano ! onaj finac hebate, za rucnike dodavat jedino...ne moze odmorit Zokija ni malo...36 minuta je previse za njega....aaaaaaaaaa da - odusevi me svaki put onaj... [više na forumu]