Real u posljednjoj četvrtini slomio Albu i pobjednički napustio Berlin

Branimir Korać • četvrtak, 27.12.2012.

Košarkaši Reala pobjedom su otvorili Top 16 Eurolige. Na gostovanju kod Albe upisali su pobjedu 77:63, ipak nešto teže nego što to konačni rezultat pokazuje...

Top 16 Eurolige je otvoren susretom Albe i Reala u novoformiranoj skupini E. Kako se i očekivalo, madridska momčad je dominirala, bila bolji protivnik i na kraju slavila.

Na krilima odličnih igara iz prvog kruga Eurolige te domaćeg prvenstva, Real je u Berlin doputovao pun samopouzdanja i tražeći pobjedu za idealan start. S druge strane Alba je imala svojih problema, morala je napraviti određene promjene u momčadi nakon ozljede važne karike Avdalovića, međutim njegova zamjena, Jekel Foster je dobro odradila svoj dio posla.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i vrlo brzo su stigli do visokih 12:2 i visoku prednost su održavali sve do završnice prve dionice kada Albert Miralles s linije slobodnih bacanja smanjuje zaostatak na 26:20 nakon prve četvrtine.

Do poluvremena se Alba posve vratila u utakmicu, u 17. minuti je čak i povela 34:33 nakon trice Schaffartzika, međutim Jaycee Carroll nakon toga radi brzih 5:0 i vraća prednost na stranu Reala.

Na startu drugog poluvremena Real je izgledao vrlo dobro i brzo je pobjegao na 50:37 i činilo se da je tu prelomio utakmicu. Međutim, kako je vrijeme odmicalo, Alba se sve više približavala te je tricom DaShauna Wooda uspjela u posljednjoj četvrtini smanjiti na 60:57, imala je priliku i za potpuni povratak, no Byars gubi loptu, Real radi seriju 10:2 i završava priču.

Susret je završio slavljem gostiju 77:63, a kod Reala su se istaknuli Sergio Llull s 15 poena i šest asistencija te Rudy Fernandez, Nikola Mirotić i Jaycee Carroll s po 13 poena. Fernandez je dodao i sedam skokova, a Mirotić šest. Dontaye Draper nije ulazio u igru. Kod Albe Albert Miralles je ubacio 14 poena, a Jekel Foster deset.