Unicaja se izvukla u završnici i uz dosta muke svladala Brose

Branimir Korać • četvrtak, 27.12.2012.

Jasmin Repeša nije baš na očekivan način otvorio Top 16. Od svoje momčadi je zasigurno tražio puno više, no na kraju će ga ipak razveseliti pobjeda što je u konačnici najvažnije. Brose je u Malagi svladan 85:82, a konačan rezultat jasno pokazuje koliko je to neizvjestan dvoboj bio...

Dosta teže od očekivanja Unicaja je došla do pobjede protiv Brosea. U najgorem trenutku Repešina momčad odigrala je jednu od svojih slabijih euroligaških utakmica ove sezone, međutim i takva je uspjela nadoknaditi zaostatak i upisati pobjedu.

Početak susreta bio je užasan za domaćina, vjerojatno jedan od najlošijih u Unicajinoj euroligaškoj povijesti. Ništa nije funkcioniralo u tim prvim minutama, niti u napadu, a niti u obrani i Brose je nakon prvih pet minuta imao nestvarnih 15:0 usred Malage.

Repešina momčad se tada počela polako buditi, Luka Žorić je zabio prve poene domaćina na susretu i već do kraja prve četvrtine situacija se ipak popravila i Brose je vodio "samo" 19:15.

U drugih deset minuta domaćin je nastojao preokrenuti rezultat, međutim u toj želji je dosta griješio, gosti su napadački bili vrlo koncentrirani i s nekolicinom raspoloženih igrača održavali su prednost i na odmoru i dalje vodili i to 45:39.

Tek u posljednjoj četvrtini Unicaja je počela pokazivati zbog čega je bila favorit u ovom susretu. Napadački je povukao Marcus Williams, napokon se zaigrala malo čvršća i bolja obrana i Nijemci su polako počeli padati.

U tom buđenju nije bilo velike uloge naših igrača jer je Luka Žorić imao problema s osobnim pogreškama dok je Kruno Simon jako loše otvorio utakmicu i nije se baš naigrao.

Do prvog izjednačenja Unicaja je došla na pet minuta prije kraja susreta kada je Andy Panko pogodio za 74:74 da bi odmah zatim Marcus Williams donio prednost domaćinu. Posljednje vodstvo Brose je imao tri minute prije kraja kada je Anton Gavel ubacio sva tri slobodna bacanja nakon prekršaja Dragića, odmah su uzvratili domaćini, Brose je nakratko poravnao na 80:80, ali Vazquez i Panko pogađaju za 84:80 i završetak priče. Kod 82:80 Gavel je propustio dvije prilike na ziceru za poravnanje i odmah je uslijedila kazna.

Završilo je 85:82, a pobjednika su predvodili Marcus Williams s 19 poena i Andy Panko sa 16 poena i sedam skokova. Luka Žorić je za 18 minuta ubacio devet poena (3/6 za dva) i uhvatio četiri skoka dok je Kruno Simon za sedam minuta ostao bez poena (0/1 za tri) uz jedan prekršaj. Kod Brosea Sharrod Ford je ubacio 16 poena uz šest skokova, a Anton Gavel 15 poena uz osam asistencija.

• Obrisan korisnik28.12.2012. u 09:09
    Ma dobro je kad se uz lošu igru pobjedi. Panko im je pun pogodak. Odgurat če Jasko njih dalje, u to sam siguran. Nisu ekipa za največe stvari ali ....
  • vlacng28.12.2012. u 00:31