Efes pao u posljednjoj četvrtini protiv napadački raspoloženog CSKA

Branimir Korać • petak, 28.12.2012.

Košarkaši moskovskog CSKA na najbolji način su otvorili nastup u Topu 16 Eurolige. U susretu prvog kola ugostili su Anadolu Efes i ubilježili visoku pobjedu 90:71 koja je izgrađena u velikoj mjeri u posljednjoj dionici...

Dvije momčadi velikih ambicija susrele su se na otvaranju skupine E Topa 16. Prvo kolo donijelo je gostovanje Anadolu Efesa u Moskvi gdje su se Turci pokazali u solidnom izdanju u prve tri četvrtine, a onda jednostavno ostali bez snage.

Moskovska publika s oduševljenjem je pozdravila povratak Thea Papaloukasa koji je odradio prve minute u dresu CSKA nakon više od četiri godine.

Efes je u većem dijelu susreta bio posve ravnopravan protivnik, ali nedostajalo mu je više raspoloženih igrača, Jordan Farmar je odradio vrlo dobru utakmicu, ali nije imao pravu pomoć suigrača.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj i ravnopravnoj igri kao i veći dio treće četvrtine. Tamo je Efes čak imao i vodstvo 56:54 nakon trice Duška Savanovića, ali onda je uslijedio pad.

Moskovljani nakon toga rade veliku seriju 19:2, preuzimaju posve konce igre u svoje ruke te na kraju odlaze do visoke pobjede 90:71.

U trenucima kada se stvarala razlika, sjajno je igrao Sonny Weems koji je jednostavno bio nezaustavljiv. Američki branič je punio koš istanbulske momčadi, na njemu je promijenjen poveći broj čuvara, međutim ništa ga nije moglo zaustaviti.

Weems je susret završio s 22 poena (4/5 trica), jednako kao i odlični Nenad Krstić (8/9 za dva, 1/1 za tri). Kod poraženih Farmar je ubacio 24 poena uz šest asistencija dok je Semih Erden dodao devet poena i deset skokova. Stanko Barać je za 14 minuta ubacio sedam poena (3/6 za dva) uz četiri skoka.