Olympiakos proslavio prvu pobjedu u drugom krugu

Ivor Krapac • petak, 04.01.2013.

Posljednja utakmica drugog kola skupine F euroligaškog Topa 16 prošla je sukladno očekivanjima. Olympiakos je pred svojim navijačima opravdao ulogu favorita protiv Bešiktaša, u čijim je redovima najviše pokazao Damir Markota...

Poslije prošlotjednog poraza u Vitoriji, gdje ih je nadjačala Caja Laboral sa Žanom Tabakom na klupi, Olympiakos je došao do svoje prve pobjede u Topu 16 Eurolige. Aktualni europski prvaci su u drugom kolu skupine F sa 77:64 bili bolji od Bešiktaša.

Gostujuću momčad vodio je Damir Markota, koji je bio dvoznamenkast u poenima (14) i skokovima (10), a dodao je i po dvije asistencije i osvojene lopte.

Poslije 20:13 na kraju prve, Olympiakos je izgradio veću prednost u drugoj dionici. Bešiktaš je držao priključak do 14. minute, kada je na semaforu stajalo 25:20 za domaće, no u nastavku četvrtine momčad iz Pireja povećala je na +11, a na poluvrijeme se otišlo s 37:27.

U trećoj četvrtini Olympiakos je imao dva pozitivna razdoblja. Prvo se dogodilo odmakom do dotad najvećih 16 poena prednosti, a nakon što su se gosti približili na -7, s vodećom ulogom Markote u tim minutama, pirejska momčad vratila se na dvoznamenkastu razliku u završnici te dionice.

Sve dvojbe nestale su u središnjem dijelu posljednje četvrtine, s odlaskom domaćina do 67:51 četiri minute do kraja. Olympiakos je u završnici bio i nadomak 20 razlike (75:57), dok je posljednjih 60 sekundi samo uljepšalo konačni rezultat za goste iz Istanbula.

Vassilis Spanoulis, najbolji igrač aktualnih europskih prvaka, istaknuo se i ovog puta, ubilježivši 18 poena i četiri asistencije. Georgios Printezis pridružio se s 14 poena. Uz Markotu, za goste su više od 10 zabili i Daniel Ewing (15) i Curtis Jerrells (13).