Efes iskoristio Nachbarovu slabu večer i upisao uvjerljivu pobjedu u Bambergu

Ante Zovko • četvrtak, 17.01.2013.

Efes Pilsen upisao je u Bambergu treću pobjedu u četvrtom kolu skupine E Eurolige, 94:76 protiv Brose Basketsa koji se držao do sredine posljednje četvrtine, da bi potom puknuo i doživio četvrti poraz.

Sve krenulo sjajno za njemačkog prvaka. Serijom 12:3 poveo je 22:13 već u prvoj dionici uz dvije trice Jacobsena. Ali Vujačić i Savanović smanjuju na tek 27:23 na kraju prvih deset minuta.

Stanko Barać je u drugoj dionici držao tursku momčad na minimalnom zaostatku. Uz to je Efes iskoristio nekoliko promašenih šuteva domaćih i Farmar tricom u posljednjoj minuti druge četvrtine donosi Efesu prednost 47:46. Sredinom treće dionice Brose je imao posljednje vodstvo na utakmici, dok se još igralo koš za koš. Gosti uoči ulaska u posljednju četvrtinu rade seriju 8:3 i upisuju vodstvo 65:59.

Tunceri odmah ubacuje tricu, što je bio početak serije 9:3 (ukupno 17:6) kojom je Efes prvi put stekao dvoznamenkastu prednost (74:64) u 36. minuti. Nachbar je uspio malo smanjiti, ali vezane trice Vujačića i Tuncerija (67:80) ohladile su Nijemce. Kad je Erden zakucao za 15 razlike s malo više od četiri minute na semaforu, povratka domaćima nije bilo.

Kod momčadi iz Bamberga najefikasniji je bio Nachbar s 19 poena (trica 1/6). 16 je upisao Gipson, a 15 Zirbes. Barać je igrao 17 minuta i zabilježio deset poena (2/6 za dva) i šest skokova. Vujačić je ubacio 17 i dodao osam skokova, Savanović 14 uz šest skokova. Farmar je bio najraznovrsniji s 15 poena, četiri skoka i sedam asistencija.