Panathinaikos neokrznut u Berlinu, Alba ostaje na čekanju

Branimir Korać • srijeda, 16.01.2013.

Prvi susret četvrtog kola Topa 16 Eurolige odigran je u Berlinu gdje je Alba ugostila momčad Panathinaikosa. Grci su potvrdili kvalitetu i na kraju su odnijeli zasluženu pobjedu 79:73...

Alba niti u četvrtom pokušaju nije uspjela doći do pobjede u Topu 16 Eurolige. Ovaj put se na njezin račun razveselio Panathinaikos koji je u O2 Areni u Berlinu slavio 79:73.

Pobjeda Panathinaikosa nije iznenađenje, u konačnici ima i značajno kvalitetniju ekipu i takav rasplet se mogao očekivati. Grci su kontrolirali utakmicu, nisu dozvolili domaćinu da se postavi kako je to želio i na kraju su zaslužili pobjedu.

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri u kojoj je Panathinaikos imao vodstvo na odmoru 45:39. Prednost su Grci osigurali završnom serijom 8:0.

Većih promjena nije bilo niti u nastavku susreta. I dalje je Panathinaikos bio taj koji je držao ključeve pobjede u svojim rukama. U završnici susreta domaćin je uspio smanjiti zaostatak koji je stalno bio oko granice deset poena, no nije došao u priliku za pobjedu ili barem produžetak.

30 sekundi prije kraja susreta Morley je smanjio na četiri poena razlike, no na drugoj strani je Marcus Banks bio miran na liniji slobodnih bacanja i ponovno vratio Albu na mirno odstojanje.

Završilo je 79:73, a Panathinaikos je predvodio raspoloženi Jonas Mačiulis s 28 poena (6/8 trica) dok je drugi strijelac momčadi bio Roko Leni Ukić koji je za 30 minuta ubacio 14 poena (4/4 za dva, 1/5 za tri). Kod Nijemaca 21 poen je ubacio Nihad Đedović.