Popović prvi strijelac u porazu od CSKA-a, Rodriguez vodio Real do velikog preokreta u Malagi

Ante Zovko • četvrtak, 17.01.2013.

CSKA Moskva i Real Madrid i dalje uvjerljivo vode u skupini E Eurolige. Ruska momčad nanijela je Žalgirisu treći poraz u četvrtom kolu, a Real je napravio preokret u Malagi koja će se morati trgnuti ako se želi boriti za četvrtinale, kao i Žalgiris kojeg je predvodio Marko Popović.

Nakon što je CSKA poveo 11:4, Žalgiris je uspio do kraja prve četvrtine vratiti rezultat u egal. Marko Popović postavio je 15:16 poslije prve dionice. Tricom hrvataskog reprezentativca Žalgiris je poveo, ali opet se brzo našao u minusu. Letjele su trice s obje strane, ali CSKA je odnio veliku prednost na poluvrijeme. U posljednje tri minute litavska momčad ostala je bez koša, a Moskovljani su ubacili sedam i poveli 38:31.

To razdoblje dekoncetracije skupo je stajalo Žalgiris jer Rusi nisu imali namjeru ispustiti kapital koji su stekli. Hrjapa u 23. minuti ubacuje tricu za 45:33, uzvraća Popović svojom, ali odmah potom Teodosić hladi atmosferu u dvorani. Domaći su pozvali minutu odmora kako bi zaustavili nalet CSKA-a, ali nisu uspjeli. Teodosić stavlja još jednu tricu (51:39) za svoj 18. poen već sredinom treće četvrtine.

Tračak nade Žalgirisu se ukazao dvije minute prije posljednje četvrtine tricom Lafayettea (50:60), ali istom mjerom uzvraća Micov. Nakon što je Lafayette promašio tricu, a CSKA u četvrtu četvrtinu ušao s plus 14, bilo je nerealno očekivati veliki preokret. Nije se on ni dogodio jer su gosti rutinski održavali prednost na više od deset, uglavnom petnaestak razlike.

Popović je bio prvi strijelac Zelenih sa 16 poena (3/3 za dva, 3/6 za tri) dodavši asistenciju i četiri izgubljene lopte. Mario Delaš za gotovo devet minuta ubacio je pet poena i maksimalno brzo zaradio pet osobnih. Uz pet trica, Teodosić je upisao 24 poena, pet asistencija i četiri skoka, Micov 20 poena i pet skokova, a Hrjapa 15 poena, šest skokova i osam asistencija.

Real Madrid u prvom je poluvremenu kod Unicaje postigao 30 poena i gubio šest razlike. U posljednjoj je četvrtini postigao 29 i nanio Repešinoj momčadi treći uzastopni poraz, 72:64.

Dok je Rudy Fernandez održavao Real u igri u prvom poluvremenu, uzde je u posljednjoj četvrtini preuzeo Sergio Rodriguez s 14 poena i Kraljevski klub preokrenuo je zaostatak 43:50 koji je imao poslije trideset minuta.

Kruno Simon sa 16 poena (trica 4/6) predvodio je Unicaju, a Luka Žorić dodao je deset poena, koliko i Panko. Fernandez je završio s 15 poena (trica 2/7), Carroll s devet, a Llull s osam poena.

• Obrisan korisnik18.01.2013. u 11:18
    Evo izgleda da se pretvaram u Repešinog advokata ali... Tri četvrtine u egalu sa Realom koji je prepun talenta , love i iskustva nije loše. Pogotovo ako vodiš ekipu tipa Unicaje. Unicaji je Top 16 maksimum maksimuma. Repeša izvlači 90 % iz ove ekipe. Ima ekipa (i tu u Zagrebu ) koje igraju na jedva... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 08:55
    dobro odigrali naši....i simon i pop! jebem ti...kad gledam učinak ovih 10-tak naših igrača što igraju u euroligi...ako ove godine ne uzmemo medalju na EP-u, prestajem pratiti reprezentativnu košarku!
  • Obrisan korisnik18.01.2013. u 01:48