Nastavak pobjedničkog niza Tabakove Caje, jači i od raštimanog Fenerbahče Ülkera

Ivor Krapac • petak, 18.01.2013.

Caja Laboral ubilježila je novu pobjedu u uspješnom nizu započetom nedugo poslije dolaska Žana Tabaka na klupu. Momčad iz Vitorije pokazala je previše za Fenerbahče Ülker na gostovanju u Istanbulu, potvrđujući da im unatrag dva mjeseca nitko ne može stati na kraj...

Iako je s jedne strane bila momčad sa šest uzastopnih pobjeda u Euroligi i sveukupno 15 dobivenih utakmica u nizu, računajući i nastupe u prvenstvu, dok se s druge strane našao suparnik s 0-3 poslije prva tri kola Topa 16, bilo je teško predvidjeti da će Caja Laboral biti baš toliko uvjerljiva na gostovanju kod Fenerbahče Ülkera u četvrtom kolu skupine F. No, pokazalo se da je to bio susret u kojem se jasno vidjelo u kojem smjeru idu jedni i drugi. Momčad Žana Tabaka slavila je s 97:75, obavivši najvažniji dio posla u završnici prvog poluvremena i trećoj četvrtini.

Caji je to bila sedma uzastopna pobjeda u Euroligi, a 16. ukupno, dok se Fenerbahče Ülker s 0-4 pridružio gradskom suparniku Bešiktašu na dnu ljestvice.

Domaća momčad mogla je biti djelomično zadovoljna samo s prvom četvrtinom. U tom razdoblju imali su svoje najveće vodstvo na utakmici, poslije serije od 9:0 za dolazak do 13:8 u šestoj minuti, no Caja ni u jednom trenutku prvog poluvremena nije dala da stvari postanu jako opasne iz njihovog kuta gledanja. Nakon što su se dugo držali u igri, gosti su došli na svoje u završnici druge dionice, uz vodeće uloge Nemanje Bjelice i Fernanda San Emeterija u odlasku do 48:32 na poluvremenu.

Potkraj druge četvrtine čulo se dosta zvižduka s tribina, ali domaći navijači nisu mogli biti zadovoljni ni s preostalih 20 minuta. Štoviše, stvari su za njih postale još gore. Iako je drugo poluvrijeme počelo obećavajuće za Fener, sa smanjenjem na 50:42 u 23. minuti, Caji nije trebalo dugo za uzvrat i povećanje na 14 poena prednosti. U ostatku treće dionice domaći nisu bili bliže od 10 razlike, a uz novu seriju u završnici četvrtine, Tabakova momčad je uoči posljednjih 10 minuta povećala na 71:51.

Caja nije pobjegla puno dalje od toga u posljednjoj četvrtini, ali nije ni trebala.

Andres Nocioni bio je najefikasniji u pobjedničkoj momčadi, s 19 poena, dok se Nemanja Bjelica pridružio sa 16 poena. Fernando San Emeterio i Maciej Lampe imali su po 13 poena, San Emeterio sa sedam, a Lampe s devet skokova.

Bojan Bogdanović i Emir Preldžić završili su s po 16 poena za Fener, a korak do njih dvojice bio je Bo McCalebb, s 15 poena i tri osvojene lopte.