Barcelona uzela očekivano u Istanbulu, Tomić i Markota među najboljima

Ivor Krapac • četvrtak, 17.01.2013.

Košarkaši Barcelone došli su do treće pobjede u Topu 16 Eurolige. Momčad Xaviera Pascuala je u četvrtom kolu skupine F bila uspješna na gostovanju kod Bešiktaša u Istanbulu, a važnu ulogu pritom je imao Ante Tomić. U redovima pobjednika u akciji je bio i Mario Hezonja, dok se Damir Markota istaknuo dobrim učinkom u dresu Bešiktaša...

Za razliku od španjolskog prvenstva, u kojem su trenutno na sedmom mjestu, igračima Barcelone ove sezone ide jako dobro u Euroligi, a takav trend potvrdili su i u četvrtom kolu Topa 16. Momčad Xaviera Pascuala proslavila je treću pobjedu u skupini F s gostujućih 73:59 protiv Bešiktaša, uz odluku u posljednjoj četvrtini, u koju su ušli s tri poena prednosti (51:48).

Barcelona je bila uspješna i bez pomoći ozlijeđenog Juana Carlosa Navarra, kojeg nije bilo u Istanbulu, a glavni adut na putu do pobjede bio je hrvatski reprezentativni centar Ante Tomić, koji se istaknuo s 15 poena, pet skokova i dvije blokade. Mario Hezonja je drugi put ove sezone zaigrao u Euroligi, a kao i u prvom krugu, ponovno se dogodilo kod Bešiktaša u Istanbulu - ovog puta bez poena, s 0/2 za dvicu, uz dva skoka za sedam minuta na parketu.

Na drugoj strani, Damir Markota bio je među najraspoloženijima u domaćoj momčadi, s 13 poena i osam skokova za 35 i pol minuta u igri.

Utakmica je bila napeta sve dok se Barcelona nije odvojila u prvoj polovici četvrte četvrtine, serijom od 9:0 za odlazak do 60:48 pet minuta do kraja. Prije toga, Pascualova momčad je najveću prednost imala početkom druge dionice, kada su vodili sa 17:10. No, sa svojih 7:0, Bešiktaš je u 14. minuti okrenuo na 22:21 i ostao u igri u drugoj i trećoj četvrtini.

Uz Tomića, Barcelona je imala još jednog dvoznamenkastog strijelca, Slovenca Erazema Lorbeka, koji je ubilježio 11 poena. C.J. Wallace istaknuo se s po osam poena i skokova, sa šest asistencija, a Šarunas Jasikevičius i Pete Mickeal imali su po devet poena.

Curtis Jerrells završio je sa 17 poena i četiri asistencije za Bešiktaš, a slovenski centar Gašper Vidmar pridružio se s 14 poena i dvije blokade.