Maj Gašparac • nedjelja, 20.01.2013.

U subotu posljepodne odigrana su dva susreta 20. kola španjolskog prvenstva. U prvoj utakmici dana Osasuna je svladala Deportivo i pobjegla s dna tablice, a u susretu koji je odigran u kasnijem terminu Valladolid je pobijedio Zaragozu.

U dvoboju momčadi sa začelja Osasuna je na domaćem terenu svladala s 2:1 Deportivo i pobjegla s posljednjeg mjesta tablice. Na dnu poretka španjolskog prvenstva zamijenila ih je ekipa iz La Corune, koja je osvojila tek 16 bodova u odigranih 20 kola. Ovo je bila prva pobjeda Osasune u posljednjih šest utakmica.

Domaćini su poveli nakon 26 minuta igre kada je Kike Sola pogodio volejem sa sedam metara. Prednost Osasune udvostručio je Nino nakon sat vremena igre, a rezultat se nije mijenjao do same završnice.Gostujući nogometaši uspjeli su postići pogodak u prvoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Javier Camunas.

Ovo je bio prvi poraz novog trenera Deportiva Domingosa Paciencije, koji je momčad preuzeo 30. prosinca, a u svoje dvije dosadašnje utakmice na klupi momčadi iz La Corune ubilježio pobjedu i remi.

U sljedećem kolu Osasunu očekuje težak ispit protiv Barcelone, a Deportivo protiv Valencije.

U utakmici koja je odigrana u kasnijem terminu nogometaši Valladolida su na svojem stadionu svladali Zaragozu rezultatom 2:0 i tako joj nanijeli treći uzastopni poraz i ukupno 12. ove sezone.

Domaćini su poveli nakon 12 minuta igre zgoditkom Javija Guerre, a svoju prednost su udvostručili 15 minuta prije kraja. Strijelac za konačnih 2:0 bio je Óscar González.

U sljedećem kolu Valladolid očekuje dvoboj s Levanteom, a Zaragozu sa Sevillom.