Unicaja unatoč silnim problemima šokirala u Moskvi velikog favorita

Branimir Korać • petak, 25.01.2013.

Peto kolo u skupini E Topa 16 Eurolige donijelo je veliko iznenađenje. Jasmin Repeša s Unicajom je proslavio veliku pobjedu usred Moskve protiv CSKA u susretu u kojem je njegova momčad od samog početka bila u vodstvu i potpuno kontrolirala utakmicu...

Utakmicu u Moskvi CSKA i Unicaja dočekali su u različitim raspoloženjima i sve je govorilo kako bi Moskovljani trebali glatko slaviti. Unicaja već duže igra u lošoj formi, nanizala je čak sedam poraza, a u Moskvu je doputovala i bez Koste Perovića, sa samo deset igrača u rosteru.

S druge strane Moskovljani po običaju izgledaju dobro, u Topu 16 su u prva četiri kola upisali isto toliko pobjeda, a u akciju se vratio i Sonny Weems koji je bio van parketa zbog ozljede.

Već prva četvrtina je naznačila kako se moglo dogoditi iznenađenje. Prvih pet minuta Moskovljani su riješili u svoju korist, a onda je Unicaja do kraja četvrtine napravila seriju 20:7, seriju koju je započeo Luka Žorić, i do početka druge dionice gosti su već imali dvoznamenkastu prednost.

Do odlaska na poluvrijeme Moskovljani su se probudili, smanjili zaostatak s minus 17 serijom 15:2 na za njih puno ugodnijih 47:43 na poluvremenu.

Dobra igra Moskovljana s kraja prvog poluvremena naznačila je kako bi mogli u nastavku susreta stvari uzeti u svoje ruke, ali nije bilo tako. CSKA se uspio vratiti u prvoj polovici treće četvrtine pa i povesti, ali loše razdoblje od 27. do 30. minute donijelo je novu prednost za Repešinu momčad koja je ponovno odmaknula i povela uoči posljednje dionice 70:61 šestom tricom briljantnog Marcusa Williamsa.

Trend loše igre nastavili su domaćini i na startu posljednje četvrtine što je omogućilo Unicaji da potpuno prelomi utakmicu i pobjegne na 80:62 čime je praktički riješila pitanje pobjednika.

Sva nastojanja domaćina za čudesnim preokretom bila su neuspješna i Unicaja je upisala veliku pobjedu 94:81.

Predvodili su je Williams s 28 poena (trica 6/12), koji je sve poene ubacio u prvih 30 minuta, Kruno Simon s 14 poena (1/2 za dva, 4/8 za tri) i pet asistencija te Luka Žorić s 12 poena (5/8 za dva) i četiri skoka. Kod CSKA koji se nije uspio obraniti od čak 16 trica gostiju istaknuli su se Nenad Krstić s 23 poena i šest skokova te Miloš Teodosić sa 17 poena.

• Obrisan korisnik26.01.2013. u 10:18
    Repeša-Mesina 1:0 !! Još jedan briljantni trenerski uradak. Ma bravo. Cska nije znao šta bi protiv zone a i super je Simon u napadu izvlačio Kriapu van. Sa 4 mala igrača i još puno drugih trikova koje niti kiddjason2 ne kuži. Ovo je iznenađenje kola.
  • Obrisan korisnik26.01.2013. u 09:31