Loše zatvaranje utakmice odnijelo Panathinaikosu pobjedu

Branimir Korać • petak, 25.01.2013.

U posljednjem susretu petog kola skupine E Topa 16 Eurolige madridski Real odnio je pobjedu s gostovanja u Ateni kod Panathinaikosa. U susretu neraspoloženih napada uspješniji su bili Španjolci s 58:54...

Košarkaši Panathinaikosa imaju za čim žaliti nakon poraza u petom kolu skupine E Eurolige. Imali su na svom parketu dobitnu situaciju protiv Reala, vodili su 34 minute, a onda su neobjašnjivo pali.

Teško će objasniti iz grčkog tabora što se dogodilo u posljednje četiri minute kada su ostali bez ijednog poena i Real je velikom serijom napravio preokret i otišao do pobjede.

Do te "crne rupe" u završnici susreta Panathinaikos je igrao dobro, izgledao bolje od Reala, međutim onda je naišao na zid i nije se uspio oduprijeti gostima i pronaći put do koša.

U prvih deset minuta domaćin je potpuno kontrolirao igru. Odigrao je puno bolje i imao je vodstvo 20:11 nakon prve četvrtine. Puno toga se nije promijenilo niti u nastavku, Panathinaikos je i dalje dominirao i imao potpunu kontrolu te je na poluvremenu imao vodstvo 37:27.

U drugih 20 minuta očekivalo se napadačko buđenje Reala za kojeg je netipičan ovako mali broj poena. Madriđani su uspjeli malo podići igru, ali većinom u obrani, ne toliko i u napadu. No obrana je počela bolje funkcionirati i to posebno u posljednjih deset minuta.

U tom razdoblju presudila je sjajna obrana Reala u posljednjih šest minuta kada je napad domaćina posve zaustavljen, Panathinaikos je ostao bez laganih pokušaja poentiranja i serijom 10:0 Real je otišao do pobjede 58:54.

Svoju ulogu u tom preokretu imao je i Dontaye Draper koji je donio gostima prednost 57:54 ubačajem preko Schortsanitisa, a priču je zaključio s linije slobodnih bacanja Felipe Reyes.

Najbolji u gostujućim redovima bili su Felipe Reyes s 13 poena i Rafael Hettsheimeir s 11 poena i pet skokova. Dontaye Draper je za 23 minute ubacio četiri poena (2/5 za dva, 0/1 za tri) uz pet skokova. Kod Panathinaikosa Michael Bramos je ubacio 11 poena. Roko Ukić je za 25 minuta ubacio osam poena (4/6 za dva, 0/2 za tri) uz pet skokova.