Đedović predvodio Albu do povijesne pobjede protiv Brose Basketsa

Ante Zovko • četvrtak, 24.01.2013.

Peto kolo u skupini E Eurolige otvoreno je pobjedom Albe 82:63 protiv Brose Basketsa. Bio je to sudar dvaju fenjeraša koji najvjerojatnije neće imati utjecaja na putnike u četvrtfinale.

Jedno je bilo sigurno i prije utakmice. Jedna od njemačkih momčadi upisat će prvu pobjedu u povijesti u drugom krugu Eurolige. Obje su imale deset poraza, uključujući četiri iz ove sezone.

Na kraju bila je to Alba koja se uspjela odlijepiti, ali prva joj serija nije bila dovoljna, pa je morala ponoviti nešto slično u trećoj četvrtini dobiti utakmicu.

Đedović je u prvoj dionici započeo seriju 11:0 kojom je berlinska momčad povela 17:7, ali Zirbes i Philipp održali su Brose u igri. Stvar je postala ozbiljna za Brose početkom drugih deset minuta (28:14). Međutim, Tadda i Jacobsen pogađaju trice za goste, nešto kasnije i Nachbar, Jacobsen još jednom i Bamberg je brzo došao na 34:33.

Brose tri minute u trećoj četvrtini nije mogao ništa pogoditi i uz dvije Đedovićeve trice Brose je došao na 51:38. Poslije nesportske na reprezentativcu BiH i Fosterove trice, Alba je povećala na 57:40, a poslije serije slobodnih bacanja u zadnju četvrtinu ušlo se s rezultatom 64:47, koji je bio nedohvatljiv za momčad iz Bamberga.

Uz šut 8/12 iz igre, Nihad Đedović završio je susret kao prvi strijelac, s 22 poena dodavši osam skokova, tri asistencije i četiri osvojene lopte. Ibihi je dodao 11 poena, a po deset Morley i Wood. Nachbar je bio najefikasniji kod Brosea s 15 ubačaja, ali uz katastrofalan šut iz polja (3/13). Jacobsen je bio racionalniji s 13 poena, a Zirbes je upisao sedam poena i osam skokova.