Bogdanović briljirao u tijesnoj pobjedi Fenerbahčea, novi poraz za Baraća

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.01.2013.

Turci su odradili 16. prvenstveno kolo u kojem nije bilo većih iznenađenja. Uz ponešto muke Fenerbahče je na svom parketu svladao Erdemir uz još jednu sjajnu predstavu Bojana Bogdanovića dok je Efes poražen u derbiju kod Banvita...

Fenerbahče je ostao na vrhu ljestvice turskog prvenstva sa svega dva poraza u 16 kola unatoč neuvjerljivoj predstavi protiv Erdemira. Slabašni Erdemir stavio je domaćina na muke, imao je prednost na poluvremenu, međutim nije izdržao, pao je u završnici i upisao poraz 82:77.

Prvo ime utakmice bio je Bojan Bogdanović koji je za 31 minutu ubacio 26 poena (5/9 za dva, 3/7 za tri) i tome je dodao četiri skoka i tri asistencije. Uz Bogdanovića istaknuo se Bo McCalebb s 13 poena. Kod gostiju Slovenac Jure Balažič ubacio je 24 poena uz pet skokova.

Derbi kola odigrali su Banvit i Anadolu Efes, a Banvit je obranio domaći teren pobjedom 82:76. I ovdje su gosti imali prednost na poluvremenu, međutim završnica je bila na strani domaćina koji je zasluženo slavio.

Stanko Barać ponovno je imao skromnu minutažu i ubacio je tek dva poena (1/3 za dva) i uhvatio tri skoka u samo osam minuta na parketu. Jordan Farmar s 14 poena i devet asistencija predvodio je Efes, a Samuel Mejia s 20 poena i Vladimir Štimac s 15 poena i 12 skokova bili su najbolji kod Banvita.

Tofas je u dvoboju momčadi iz sredine ljestvice upisao poraz od Kolejlilera 93:80 uz 12 poena (6/8 za dva, 0/3 za tri) i tri skoka Tomislava Ružića. Goste je do pobjede odveo Kirk Penney s 26 poena.