Popović s 22 poena predvodio gaženje Albe

Ante Zovko • četvrtak, 31.01.2013.

Poslije tri uzastopna poraza, Žalgiris je u šestom kolu skupine E Eurolige pronašao mušteriju. Alba Berlin uspjela je parirati domaćinu samo početkom susreta i raspala se izgubivši 92:56.

Marko Popović s 22 je poena predvodio Žalgiris do pobjede, druge u Top 16, kojom je litavska momčad ostala u igri za četvrtfinale, ali i značajno popravila koš-razliku.

Nijemci su se držali u prvoj četvrtini vodeći uglavnom sitnim razlikama, ali se Žalgiris konsolidirao i poveo 26:20 nakon prvih deset minuta najavivši uragan koji je uslijedio. Nakon što se Žalgiris odvojio na 32:24, Kuzminskas pogađa tricu za 37:28, a Randy je u 18. minuti postavio 44:33. Alba se malo pribrala i uhvatila priključak na poluvremenu (44:37).

Popović početkom treće četvrtine ubacuje dvije trice, a domaćin radi seriju 14:0 kojom je povećao vodstvo na +21 (58:37). Byars i Thompson smanjuju s dvije trice, ali se gostujuća noćna mora nastavila. Mario Delaš ubrzo postavlja 68:46, a poslije treće četvrtine bilo je 70:46.

Domaći strateg nije stavio udarne snage na klupu nego su Popović i društvo nastavili zatrpavati obruč uz pokoji ekshibicijski potez u davno riješenom susretu.

Popović je šutirao tricu 4/7, dvicu 4/4. Delaš je imao osam poena i šest skokova. Tremmell je postigao 17 poena, Kuzminskis 14. Idbihi je bio najefikasniji kod Albe s 12 ubačaja.

• Obrisan korisnik01.02.2013. u 10:06
    Popularnost Popa u Litvi je epskih razmjera. To je kao da odeš u New Orleans i postaneš Blues legenda. A iz Liverpoola si. Bravo za Marka, zaslužio je.
  • babilon31.01.2013. u 23:31
    Ovaj trener mu dodijeljuje idealnu minutažu. 15-20 min sa svim ovlastima. Više od toga ni u ludilu jer se Pop tada pretvara u kontraproduktivnog igrača.