CSKA izborio produžetak u Madridu, Real i dalje neporažen

Ante Zovko • četvrtak, 31.01.2013.

Real Madrid zacementirao se na prvoj poziciji skupine E Eurolige dobivši u produžetku CSKA Moskvu 86:78 i ostavši jedina neporažena momčad u drugom krugu natjecanja.

Derbi šestog kola opravdao je očekivanja, drame nije nedostajalo, a poslije infarktne završnice, kad su momčadi promašivale trice koje bi im donijele pobjedu, sve je riješeno u produžetku.

Jaycee Carroll je bio nezaustavljiv kod Reala s 31 poenom, od čega šest trica iz osam pokušaja. Međutim, umalo je postao tragičar. U posljednjem Realovu napadu u četvrtoj četvrtini promašio je otvoren šut za tricu, no Kraljevski klub imao je sreće da je isto učinio i Teodosić na drugoj strani.

Ubacio je Carroll tricu za vodstvo 76:74 dvije i pol minute prije kraja produžetka i bio je to početak kraja za Moskovljane. 18 sekundi bilo je ostalo na semaforu kad je Erceg promašio tricu, da bi Real s linije slobodnih bacanja otišao ne nadohvatljivih plus pet. Carroll je iskoristio posljednji napad gostiju da ukrade loptu i pospremi još jednu tricu.

Susret je inače obilježen oscilacijama u igri obaju momčadi. Nakon što je Real vodio na poluvremenu 33:25, CSKA se vratio u igru u trećoj četvrtini dobivši je sa 17:10.

Carroll je uz 31 poen dodao pet skokova i dvije asistencije. Sjajan je bio Rudy Fernandez s 20 poena, 13 skokova, pet asistencija i tri osvojene lopte. Llull i Mirotić dodali su po deset poena. Dontaye Draper dobio je nepunih sedam minuta. Imao je po jedan skok i asistenciju.

Gosti su mnogo ravnopravnije raspodijelili egzekutorske zadatke. S 13 poena momčad su predvodili Teodosić (pet skokova, četiri asistencije) i Erceg. Micov je upisao 12.

• Obrisan korisnik01.02.2013. u 10:02
    Pa da isti Dejan. Ovo je bila utakmica za sladokusce. Onaj Rudi leti , samo kao i većina Španjolaca sklon je foliranju. Kako je samo odglumio ozljedu. A trebala im je baš mala pauza prije napada.
  • Obrisan korisnik01.02.2013. u 00:27