Fenerbahčeov preokret u turskom dvoboju, Bogdanović zabio 25 poena

Ivor Krapac • petak, 15.02.2013.

Predvođen Bojanom Bogdanovićem, Fenerbahče Ülker proslavio je pobjedu u istanbulskom ogledu u sedmom kolu Topa 16 Eurolige. Fener je bio jači od Bešiktaša, a hrvatski reprezentativac pritom je ubilježio 25 poena. Damir Markota zabio je najviše u gostujućoj momčadi...

Fenerbahče Ülker ostvario je pobjedu koju je morao uzeti za zadržavanje izgleda za prolazak u četvrtfinale Eurolige. Fenerbahče je pred svojim navijačima sa 78:72 bio bolji od Bešiktaša, uz povratak iz zaostatka u posljednjoj četvrtini. U završnih 10 minuta ušlo se s 55:48 za goste, koji su rano u četvrtoj dionici imali 58:50, ali nisu izdržali do kraja.

Bojan Bogdanović zabio je najviše u domaćoj momčadi i na utakmici, ubilježivši 25 poena sa 6/10 za dvicu, 2/4 za tricu i 7/8 iz slobodnih bacanja. Dodao je i tri asistencije. Damir Markota je s 15 poena i pet skokova vodio Bešiktaš.

Fenerbahče Ülker sada ima omjer 2-5 i dvije je pobjede daleko od četvrtog mjesta skupine F, posljednjeg koje vodi u četvrtfinale. Bešiktaš je poslije novog poraza pao na 0-7.

Domaća momčad imala je obećavajuć početak, s Bogdanovićevih 13 poena u prvoj četvrtini, u odlasku do 19:15 poslije 10 minuta. Predvođen Patrickom Christopherom i Damirom Markotom, Bešiktaš je u drugoj dionici izveo preokret, a kada su se u završnici prvog poluvremena pridružili Gašper Vidmar i Tutku Acik, u 19. minuti na semaforu je stajalo najviših 13 razlike za goste (41:28).

Bešiktaš je u trećoj četvrtini držao prednost na svojoj strani. S vodećom ulogom Davida Andersena, koji je dotad bio slab, Fenerbahče se u 26. minuti približio na 46:42, no potkraj te dionice Bešiktaš se konsolidirao i uoči posljednjih 10 minuta vodio sa sedam razlike.

Bogdanović i Andersen su u završnoj četvrtini dobili pomagače, ponajprije Barisa Emrisa i Oguza Savasa, koji su povukli u preokretu domaćina na 67:66 tri i pol minute do kraja. Bešiktaš je poslije toga još dvaput dolazio u vodstvo, posljednji put Markotinim poenima za 70:69, no nakon Bogdanovićevog prodora i polaganja za 71:70 dvije minute prije posljednje sirene, i sve ostalo otišlo je na Fenerovu stranu.

Gosti su u završnici imali tri izgubljene lopte, a momčad Simonea Pianigianija to je naplatila povećanjem na 75:70 pola minute do kraja. Nakon što je Curtis Jerrells s dva pogođena slobodna bacanja smanjio na 75:72, Bogdanović je u posljednjih 20-ak sekundi s tri od četiri s crte slobodnih samo zapečatio Fenerovu pobjedu.

Uz raspoloženog hrvatskog reprezentativca, Fenerbahče Ülker imao je još trojicu dvoznamenkastih strijelaca, Andersena s 13 poena i sedam skokova, Savasa s 12 poena i Boa McCalebba s 10 poena i četiri osvojene lopte.

Curtis Jerrells bio je prvi do Damira Markote u gostujućoj momčadi, s 14 poena, sedam skokova, četiri asistencije i tri osvojene lopte. Daniel Ewing imao je 11 poena, a Gašper Vidmar 10 poena, pet skokova i četiri blokade.

• Obrisan korisnik16.02.2013. u 01:12
    Al ovo je stvarno nevjerovatno!...pogledajte te podatke ::: Jucer : Barcelona : Ante Tomić - 18 poena, 6 skokova -- Unicaja : Krunoslav Simon - 12 poena -- Žalgiris : Marko Popović - 21 poen(3 slobodna u zadnjoj sekundi za pobjedu) -- danas : Himki - Zoran Planinić 17 poena, 13 asistencija, 6... [više na forumu]
  • babilon16.02.2013. u 00:09